Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

12 metre derinliğine düşen kedi kurtarıldı!

Buharlı trenlere su sağlayan 12 metre derinliğindeki kullanılmayan su deposuna düşen kedi, AFAD ekiplerinin zorlu çalışması sayesinde düştüğü yerden çıkartıldı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Çankırı gönüllüsü Murat Uzun, yaptığı açıklamada, 3 gün önce Çankırı Gar Müdürlüğü ekiplerince kendilerine durumun bildirildiğini ifade etti. Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinde durumu bildirdiklerini söyleyen Uzun, İtfaiye ekiplerinin teknik yetersizlik […]
Genel - 24 Mayıs 2014 22:54 A A

Buharlı trenlere su sağlayan 12 metre derinliğindeki kullanılmayan su deposuna düşen kedi, AFAD ekiplerinin zorlu çalışması sayesinde düştüğü yerden çıkartıldı.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Çankırı gönüllüsü Murat Uzun, yaptığı açıklamada, 3 gün önce Çankırı Gar Müdürlüğü ekiplerince kendilerine durumun bildirildiğini ifade etti.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinde durumu bildirdiklerini söyleyen Uzun, İtfaiye ekiplerinin teknik yetersizlik nedeniyle 12 metre derinliğindeki ve dar bir bina içerisindeki depoya giremediklerini söyledi.

Bunun üzerine durumu Çankırı AFAD Müdürlüğüne bildirdiklerini dile getiren Uzun, şöyle konuştu:

“AFAD ekipleri gelerek önce bölgede bir keşif yaptılar. Nasıl kurtarabilecekleri konusunda görüştükten sonra 3 görevli içeriye girdi. Görevlilerden biri beline bağlanan iple 12 metre derinliğindeki depoya girerek kediyi bir torbaya koydu. Kedi torbayla çıkartıldı. Ardından görevli yukardaki 2 kişinin gayretiyle çıkartıldı.”

Kuş avladığı sırada kedinin su deposuna düşmüş olabileceğini söyleyen Uzun, 3 günlük bir çalışmanın ardından mutlu sona ulaşmanın kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Çankırı Belediyesi Veteriner Hekimi Zekeriya Öcal ise kurtarılan kendiye Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ambulansında ilk müdahaleyi yaptıklarını ifade etti.

Kedinin 5 gündür aç kaldığını tahmin ettiklerini söyleyen Öcal, ilk olarak ambulansta kediye serum bağlayarak kaybettiği su ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini belirterek, daha sonra barınakta genel tedavisinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Bu haber 1638 kez okundu.
Genel - 22:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.