• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

’15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi açıldı’

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
973 defa okundu.
’15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi açıldı’

AK Parti Çankırı İl Başkanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasının yansıtıldığı “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi” açıldı.

Yunus AVM’de açılan sergide 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece ve demokrasi nöbetlerinde çekilen fotoğraflar yer aldı. Sergiyi açan AK Parti Kilis eski Milletvekili Hüseyin Devecioğlu, Çankırı’nın 15 Temmuz’da 11 şehit verdiğini belirtti.

Devecioğlu şunları kaydetti: “Bugün Çankırı’da misafirdim tesadüfen böyle bir Çankırı’nın medar-ı iftiharı 15 Temmuz’un Milli İradenin yükselişi sergisi olduğunu arkadaşlarımız beyan edince hep beraber iştirak edelim dedik.

11 tane Çankırılı şehidimizin olduğunu öğrendim. Ülke genelindeki şehit sayısına baktığımız zaman Çankırı için gurur vesilesi diyelim. Demek ki vatana millete ve bayrağa Çankırı diğer illerimizden daha çok sahip çıkmıştır. Bu manada canlarını ortaya atmışlardır.

Ben bu sergiyi sizlere adına gururla gezeceğim. Vefat eden şehitlerimize Allah rahmet eylesin, acılı ailelerimize Rabbim sabırlar niyaz etsin. Tabi ki gazilerimizde var ben 1-2 şehidimizin ailesine başsağlığı ziyaretinde de bulundum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum Rabbim bize bir daha böyle ihaneti bu memleketimize yaşatmasın diyorum. Ama bu ihaneti de unutmamak üzere bu sergiyi gezmek üzere sergimizi açıyoruz.” dedi.

Açılışın ardından 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece ve demokrasi nöbetlerinde çekilen fotoğraflar yer aldığı sergi gezildi. Belediye Başkanı İrfan Dinç ve siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcilerinin de ilgi gösterdiği sergi 2 gün boyunca Yunus AVM’de açık kalacak. Resimler daha sonra Karatekin Parkı’nda halkın beğenisine sunulacak.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN