• Dolar Alış / Satış: 5.763 / 5.773
  • Euro Alış / Satış: 6.548 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

23 Nisan Valisinden Olimpik Yüzme Havuzu talimatı

25 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
745 defa okundu.
23 Nisan Valisinden Olimpik Yüzme Havuzu talimatı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Çankırı Valiliği makamına oturan Nisa Nur Dikmenci çocukların eğlenebilmesi amacıyla park ve oyun alanlarının artırılması gerektiğini dile getirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamları çocuklar devraldı. Gerçekleştirilen program çerçevesinde Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu’ndan Emirhan Gafur, Aysel Koç ile Nisanur Dikmenci okul Müdürü Şefik Abduşoğlu ve öğretmenleri Sevcan Çetinkaya nezaretinde Valilik makamına geldi.

Öğrencileri “Hoş geldiniz sayın valim” diyerek karşılayan Vali Vahdettin Özcan, Cumhuriyetimizin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarıyla birlikte dünya milletlerinin çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Makam koltuğuna oturan Nisa Nur Dikmenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kendilerine armağan ettiği Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ederek, “Çankırı bölgesinde gelişen ve kalkınan bir il. Bu gelişmeye bağlı olarak bazı sıkıntılarda yaşanıyor. Özellikle çocukların oyun oynayacağı park ve oyun alanlarında sıkıntı var. Kültürel ve sosyal aktivitelerin yaygınlaşması için bu alanların sayısı çoğaltılmalı” dedi.

Şehir trafiğindeki sorunlara da değinen Dikmenci , “Okul giriş ve çıkışlarında sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunların el birliği ile çözülmesi gerekiyor” dedi.

Yaşanan sorunu Emniyet Müdürüne de ileten Dikmenci, Pazartesi günü itibariyle gerekli çalışmaların yapılacağını da aktardı.

Oldukça heyecanlı olduğunu da aktaran Dikmenci ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız’ı da arayarak, “Şehrimize bir olimpik yüzme havuzu kazandıralım. Çünkü mevcut havuz yeterli değil ve çeşitli sorunlar yaşandığı için devamlı tamir oluyor” dedi.

Sorunun çözüleceğini dile getiren Yıldız ise, “Çankırı’ya olimpik bir yüzme havuzu kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Dikmenci, Sağlık Bakanlığı tarafından çocuklara bisiklet dağıtıldığını fakat çocukların bisiklete binecek alanlarının olmadığı, bununla ilgili çalışmalar yapılacak mı? ve köprüler üzerine park konusunda bir çalışma var mı? sorusuna “gerekli çalışmalar yapılabilir” dedi.

Yaşanan sorunlar nedeniyle Vali Vahdettin Özcan, Çankırı Belediyesi’nin bisiklet yolu konusunda bir çalışmasını olduğunu aktardı.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN