• Dolar Alış / Satış: 5.763 / 5.773
  • Euro Alış / Satış: 6.548 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Akşener, MHP’li Çankırılılarla buluştu

29 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
643 defa okundu.
Akşener, MHP’li Çankırılılarla buluştu

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Çarşamba günü akşamı Çankırı’ya gelerek, partililerine seslendi.   

Akşener’i, şehrin girişinde büyük bir kalabalık karşıladı. Konvoy halinde şehir merkezine gelen Akşener, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda toplanan partililere hitap etti.

Akşener, konuşmasında kongreyle ilgili hukuki süreçleri anlatarak değerlendirmede bulundu.

Akşener, “Çıktıkları yolun Meral Akşener veya başka bir arkadaşlarını Genel Başkan yapma yolu değil, bu yol sadece bir değişiklik yapalım onlar gitsin biz gelelim demek için çıkılmış bir yol değil, bu yol son derece çileli, her adımında tuzak, her adımında zorluk olan bir zorlu yoldur.” diyerek  yola çıktıklarını ifade edip “15 Mayıs’ta Ankara’da toplanan delege sayısı 748 dir. Bize muhalefet deniliyor ya, o andan itibaren ülkücü hareketin muvafıkları biziz, muhalefet ise  bu tarafta kalanlar” diye konuştu.

 MHP Genel Merkezi’nin kongre yapma yetkisi bulunmadığına dikkat çeken Akşener, “Genel merkezimizin biz seçimli kongre yapıyoruz demesinin hukuken bir geçerliliği yok. Çünkü bizim tüzüğümüz maşallah koşu. Birini atlıyorsun birisi çıkıyor karşına, birini atlıyorsun öbürü çıkıyor. Allah büyük bu seferde genel merkezimizde başka sayın genel başkanımız olmak üzere arkadaşları vurdu. Çünkü 46. maddeye göre böyle bir hak yok ve seçimli bir kongre yapmanın imkanı yok. Dolayısıyla çağrı heyetinin ilan edeceği günde o kongre hukuken yapılmak zorundadır.” ifadelerini kullandı.

Kısa süre içinde MHP’nin iktidara geleceğini dile getiren Akşener, MHP iktidarında 6 aylık bir süre içinde terörün bitirileceğini vurguladı.

 Konuşmanın sonunda MHP Çankırı teşkilatları adına İl Başkanı Çetin Kapdan tarafından  Akşener’e “Ülkücülük Beraatı” takdim edildi. 

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN