• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Amatör küme ve U yaşlar için toplandılar

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
761 defa okundu.
Amatör küme ve U yaşlar için toplandılar

2016-2017 sezonu Amatör Küme, U-19, U-17, U-16, U-15, U-14 , U-13, U-12, U-11 Ligleri futbol il birinciliği müsabakalarının Tertip Komitesi Seçimi ve fikstür tanzimi toplantısı dün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Celal Kaman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Seyfettin Turan, Futbol İl Temsilcisi Sadık Şerbet ve kulüp temsilcilerinin katılımı ile dün gerçekleştirilen toplantıda katılım dilekçeleri alındı.

Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Çankırı ASKF Başkanı Celal Kaman, tüm takım sözcülerine seslenerek, “Ne kadar çok branş ve yaş grubunda katılım sağlarsanız o kadar çok yardım alırsınız. Geçmiş dönemlerde tüm kulüplere yardım yapılıyordu. Biz bunu branş ve yaş gruplarındaki katılıma göre yaptık. Çünkü 2 branşla katılanla 6 branşla katılan bir olmaz.  Geçen sene katılım sağlayan kulüplerimize  İl Özel İdaresinden 86 bin TL katkı sağladık. Bu sene de yapacağız ” dedi.

Müsabakalara katılma konusunda dilekçe verip sonradan çekilen kulüplerin yardımdan yararlanamayacağını da aktaran Kaman, sahalarda centilmenliğin önemine değindi.

Kaman son olarak ise İlimizi Ziraat Türkiye Kupasında temsil edecek olan Yapraklı Belediye Spor’un 29 Ağustos Pazartesi günü Çankırı Atatürk Stadında oynayacağı maça tüm vatandaşları davet etti.

Futbolun dostluk ve kardeşlik olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Seyfettin Turan, “Dışarıda gayet sakin insanlarız fakat sahada biranda değişiyoruz. Ve bu değişim saha içindeki oyunculara da yansıyor. Dostluk kardeşlik diyerek spora başlıyoruz fakat kavga ile sonuçlandırıyoruz. Evet galibiyet için oynuyoruz fakat öncelikle spor yapıyoruz.  Yapılan yanlış davranışlar kesinlikle Türk sporuna bir katkı sağlamaz” dedi.

Turan ayrıca bir müjde vererek, “Kulüplerimizin, spor yapan insanlarımızın artmasını istiyoruz. Bu sene özellikle 11-13 yaş grubunda tüm kulüplerimizin katılımını bekliyoruz. Çünkü bu yaş grubu en fazla oyun ve eğlenme dönemi. Bu yaş grubumuzun maçlarını da Atatürk stadında yapmayı planlıyoruz” dedi.

Ekim ayının ilk haftasında müsabakaları başlatmak istediklerini belirten Futbol İl Temsilcisi Sadık Şerbet kulüplerin bu yönde çalışmalarını hızlandırmalarını istedi.

Şerbet özellikle 11-13 yaş grubuna katılımın fazla olmasının ilerisi için faydalı olacağını dile getirdi.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN