• Dolar Alış / Satış: 5.763 / 5.773
  • Euro Alış / Satış: 6.548 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Baklagil tarla gününde buluştular

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
610 defa okundu.
Baklagil tarla gününde buluştular

2016 Uluslararası Bakliyat Yılı Kapsamında “Sürdürülebilir Gelecek İçin Baklagil Tüketim” temalı etkinlik düzenlendi.

2016 Yılı Uluslararası Bakliyat Yılı Münasebeti ile Ankara Tarla Bitkileri Araştırma Enstitüsü Tarafından düzenleler Bakliyat yetiştiriciliği Tarla Gününe İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır ve Sudan Orta Darfur Eyaleti Tarım Genel Müdürü Tarık Albahi ve beraberinde 8  Ziraat Mühendisleri İle birlikte İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü ve Teknik Elamanları ve Çiftçiler ile birlikte katılım sağlandı.

Programa iştirak eden Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik ve Avrupa Birliği Dış ilişkiler Genel Müdürü Ali Recep Nazlı, Ankara İl Gıda Yarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz ve Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Müdürü Dr. Mevlüt Şahin ve Teknik Elemanlarca Bölgeden katılan çiftçilerle birlikte Tarla günü gerçekleştirildi.

Programın ardından Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Müdürlüğünde SUDAN Tarım heyetine Enstitüsü tarafından Baklagil çeşitleri ile ilgili bir tanıtım gerçekleştirildi, Yetiştiricilik konusunda Teknik bilgiler paylaşıldı.

Bakliyat Tarla günü ardından Ankara’da Çankırı’yı Tanıtım gününe Sudan Tarım heyeti ile birlikte İl Müdürü Çakır tarafından İlçe standartları ziyaret edilerek her ilçe standında misafirlere çeşitli bilgilendirmeler yapıldı.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN