Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR

Belediyenin Atölye Çalışmaları Kar Keyfi ile Son Buldu

Çankırı Gündemi - 3 Şubat 2020 15:42 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Belediyenin yarıyıl tatil etkinliğine katılan çocukları, tatil hediyesi olarak Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezine gönderdi. Ara tatilde kokulu taş ve bez çanta yapım atölyelerine katılan çocuklar, tatillerini Çankırı Ilgaz Dağı’nda eğlenerek sonlandırdı.

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, düzenlediği ara tatil etkinliğinde yaklaşık 100 çocuk ve veliyi atölye çalışmalarında buluşturdu. Tatilini eğlenerek ve etkin bir şekilde geçirmek isteyen öğrenciler, Belediyenin 6. katında düzenlenen kokulu taş ve bez çanta yapım atölyelerinde yeteneklerini sergiledi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile birlikte kokulu taştan isimlikler yapan çocuklara bez çanta yapımında ise Başkan Esen’in eşi Betül Esen eşlik etti. Çocuklar, bir yıldır uygulanan plastik poşetlerin ücretli olmasını içeren çevre yasasına destek vermek amacı ile kendi boyadıkları bez çantalar ile doğaya sahip çıkma mesajı da verdi. Belediyenin iki hafta süren atölye çalışmaları, kar keyfi ile son buldu. Atölye çalışmalarının ilk gününde Başkan Esen’in gezi sözü verdiği çocuklar, Çankırı Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde kayak yapıp teleferiğe binerek karın tadını çıkardı. Geziden önce öğrencilere Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından “Temel Afet Bilinci” eğitimi de verildi.

Bu haber 67 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.