Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı Belediyesi Kütüphane Projeleri Sınırları Aştı

‘’Her Okula Bir Proje’’ kapsamında okullara modern kütüphaneler kazandıran Çankırı Belediyesi, eğitim projelerinde sınırları aştı. Proje kapsamında Kurşunlu Şehit Ekrem Aygen İlkokulu’na kütüphane yapıldı. Kütüphane’nin açılışı için düzenlenen törene Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, eşi Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Zeynep Perihan Dinç, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. […]
Genel - 13 Haziran 2014 15:40 A A

‘’Her Okula Bir Proje’’ kapsamında okullara modern kütüphaneler kazandıran Çankırı Belediyesi, eğitim projelerinde sınırları aştı. Proje kapsamında Kurşunlu Şehit Ekrem Aygen İlkokulu’na kütüphane yapıldı.

Kütüphane’nin açılışı için düzenlenen törene Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, eşi Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Zeynep Perihan Dinç, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Kurşunlu’nun yeni dönemde hızla gelişeceğini belirterek ‘’Şakir Bey’in bu güzel ilçemize başarılı hizmetler vereceğinden şüphem yok’’ diye konuştu.

Eğitime önem verdiklerini hatırlatan Dinç, ‘’Yavrularımızın geleceği bizim için önemli. Biz eğitim projelerimiz için ciddi bir bütçe ayırıp bu iş için bir ekip kurduk. Çankırı merkezde hizmet götürmediğimiz okul kalmadı. Bugün de Kurşunlu’daki yavrularımızı kütüphaneleri ile tanıştırdık’’ diye konuştu.

Törende konuşan Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak da yerel seçimlerde eğitim yatırımları için söz verdiklerini hatırlatarak desteklerinden dolayı Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı yapıldı. Kütüphane içerisinde dört bilgisayar ile bir adet yansıtıcı da okula kazandırıldı. Teknik donanım ile birlikte 3yüz kitap da Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi tarafından okula bağışlandı.

 

 

 

Bu haber 1283 kez okundu.
Genel - 15:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.