• Dolar Alış / Satış: 5.763 / 5.773
  • Euro Alış / Satış: 6.548 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı Belediyesi’nden 23 Nisan eğlencesi

25 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
777 defa okundu.
Çankırı Belediyesi’nden 23 Nisan eğlencesi

Çankırı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dolu dolu hazırladığı etkinliklerle kutladı. Etkinliğin ilk bölümünü Karatekin Parkı’nda düzenleyen Belediyenin 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde küçük büyük herkes bayram sevinci yaşadı.  

 

Karatekin Parkı ile Valilik arasında kalan sokağı bayram etkinliği için kapatan Belediye, Çankırı’da yaşayan çocuklar ve aileleri ile birlikte 23 Nisan’ı festival havasında kutladı. Rengarenk balonlar ve tüllerle süslenen sokak; yarışmalar, şişme oyun parkı, animasyon, yüz boyama etkinliklerinin yanı sıra pamuk şeker, macun şeker, mısır ve dondurma ikramı ile vatandaşların ilgi odağı oldu. Bayram çocukları,  Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte bol bol fotoğraf çektirirken Başkan Dinç de çocuklara macun şeker, mısır ve dondurma ikramında bulundu.

 

Tüm çocukların bayramını kutlayan Başkan Dinç, “23 Nisan tarihimizin dönüm noktasıdır. Gazi Mustafa Kemal’in, çocuklara armağan ettiği milli egemenlik bayramıdır. Milli egemenlik kavramı ile yavrularımızı çok iyi tanıştırmak zorundayız. 23 Nisan’ı anlamlı kılmak adına her yıl biz dizi etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımıza bir festival ve bayram havasında 23 Nisan’ı tattırmak istiyoruz. Gördüğünüz gibi bütün çocuklarımız, ailelerimiz, halkımız, bayram alanımızda 23 Nisan’ı doyasıya kutluyorlar. Geleneksel etkinliklerimizle, çocukluğumuzu hatırlatan geleneksel macunumuz, pamuk şekerimiz ve diğer etkinliklerimizle çocuklarımızla beraberiz.” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN