Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı Belediyesi’nin Çalışmaları Hız Kesmiyor

Yeni dönemde modern şehrin inşasına devam eden Çankırı Belediyesi kentin farklı yerlerinde farklı alanlarda sürdürdüğü çalışmaları bitirdi. Fen İşleri Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre yeni yönetim döneminde Aksu Mahallesi’ne, Yeni Mahalle’ye, Buğday Pazarı Mahallesi’ne ve Abdülhalik Renda Mahallesi’ne toplam 450 ton asfalt döküldü. Dökülen asfaltlarla birlikte bozuk yolların onarımını sağlayan belediye ekipleri vatandaşlara konforlu yolculuk yapma […]
Genel - 25 Mayıs 2014 13:42 A A

Yeni dönemde modern şehrin inşasına devam eden Çankırı Belediyesi kentin farklı yerlerinde farklı alanlarda sürdürdüğü çalışmaları bitirdi.

Fen İşleri Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre yeni yönetim döneminde Aksu Mahallesi’ne, Yeni Mahalle’ye, Buğday Pazarı Mahallesi’ne ve Abdülhalik Renda Mahallesi’ne toplam 450 ton asfalt döküldü. Dökülen asfaltlarla birlikte bozuk yolların onarımını sağlayan belediye ekipleri vatandaşlara konforlu yolculuk yapma imkanı sağladı.

Çalışmalarını hızlandıran ve ara vermeden devam eden Çankırı Belediyesi tarafından, Fatih Mahallesi, Abdülhalik Renda Mahallesi, Karataş Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karatekin Mahallesi, Buğday Pazarı Mahallesi ve Aksu Mahallesi’ndeki birçok cadde ve sokağa toplam 447 m² altılık kilit parke döşenirken, 107.25 metre bordür yapıldı.

Yapılan New Jersey’lerle şehir içi geçişlerine modern bir görünüm kazandıran Çankırı Belediyesi, Sanayi kavşağı ve Hastane kavşağı arasındaki 19 ayrı noktaya yayaların karşıdan karşıya geçmeleri için gerekli olan yaya geçitleri açtı. Ayrıca şehrin bazı noktalarına yayaların ve engellilerin iniş çıkışlarını kolaylaştırmak için merdivenler ve engelli yolları inşa edildi.

Yeni yol yapım çalışmalarına da hız veren Çankırı Belediyesi ekipleri, Karaköprü ve Asmalı Konak arasındaki alanı kamulaştırarak, vatandaşların hizmetine sunacak. Yol açma çalışmalarının tamamlandığı bölge, sati kaplama ile modern görünümü ile kullanışlı hale getirilecek.

Mülkiyeti Belediyeye ait olan ve toplam 240 m² alanı kaplayan Gazhanenin etrafı ise güvenliğin sağlanması amacıyla tel örgüyle kapatıldı.

Yaşanabilir bir şehir için hizmetlerine hız kesmeden devam eden Çankırı Belediyesi yapacağı çalışmalarla kenti modernleştirmeye devam edecek.

Bu haber 1368 kez okundu.
Genel - 13:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.