• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı Belediyesi’nin ödüllü atık pil toplama kampanyası başladı

3 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
622 defa okundu.
Çankırı Belediyesi’nin ödüllü atık pil toplama kampanyası başladı

Çankırı Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılının açılması ile birlikte okullar arası geleneksel atık pil toplama kampanyasına başladı. Belediye, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) iş birliği ile düzenlenen kampanya sayesinde çevre bilincinin küçük yaşlarda aşılanmasının önemine dikkat çekiyor.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatı ile 2007 yılından beri Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Çevre Mühendisleri eşliğinde okulların tüm kademelerindeki öğrencilere yönelik düzenlenen çevrenin seminerleri ve ödüllü atık pil toplama kampanyası devam ediyor.

 

1 Ekim–30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen kampanyaya katılan okullar, bu yıl da kıyasıya yarışacak. Belediye yetkilileri,  kampanya kapsamında tüm okullara atık pil toplama kutusu yerleştirilerek bilgilendirme afişleri dağıtıldı. Öğrencilerin kampanya süresince topladığı atık piller, belediye yetkilileri tarafından tartılarak en çok atık pil toplayan okullar belirlenecek. Değerlendirme sonucunda ilk üçe giren okulların ödülleri ise 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde sahiplerini bulacak. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN