Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı CHP Üç Aday Adayını Tanıttı

CHP, 7 Haziran 2015  günü  yapılacak  olan genel seçimlerde partisinden milletvekili  seçilmek  üzere başvurularını yapan aday adaylarını tanıttı.   7 Haziran genel seçimleri CHP’den milletvekili aday adaylarını  kamuoyuna tanıtmak amacı ile parti binasında basın toplantısı düzenleyen Tatlıcı, İç Güvenlik Paketi, silahsızlanma süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.   Partide düzenlediği tanıtım toplantısında konuşan Tatlıcı, 3 adayın […]
Genel - 3 Mart 2015 11:51 A A

CHP, 7 Haziran 2015  günü  yapılacak  olan genel seçimlerde partisinden milletvekili  seçilmek  üzere başvurularını yapan aday adaylarını tanıttı.

 

7 Haziran genel seçimleri CHP’den milletvekili aday adaylarını  kamuoyuna tanıtmak amacı ile parti binasında basın toplantısı düzenleyen Tatlıcı, İç Güvenlik Paketi, silahsızlanma süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Partide düzenlediği tanıtım toplantısında konuşan Tatlıcı, 3 adayın partiye başvuru yaptığını ifade ederek, ülkenin içinde bulunduğu dar boğazdan çıkış yolunun CHP olduğunu kaydetti.

 

AKP’nin her seçim öncesinde mağdur edebiyatı yaptığına dikkat çeken Tatlıcı, devletin teröristle pazarlık yapmayacağını kaydetti.

 

Daha sonra aday adaylarına söz hakkı verildi.  CHP’den Çankırı milletvekilliği için aday adayı olan  Nermin  Nalbant  Aydınlı, 22 yıllık kamu görevinde edindiği bilgi, birikim ve deneyimlerini partisi için kullanmak ve Çankırı kadınının sesini duyurmak için aday olduğunu kaydetti.

 

Nermin  Nalbant  Aydınlı “Yıpranmış, yozlaşmış yolsuzlukların hat safhaya ulaştığı, ülkenin değerlerinin israf edildiği ve hoyratça kullanıldığı bir dönemde duyarsız kalamadım” sözleri ile başladığı konuşmasında, neden aday adayı olduğunu şu sözlerle açıkladı:

 

“Memleketime hizmet etmek için, Çankırı’mın ve Çankırılımın sesi, gücü olmak için, Çankırılı kadının evinin anası, eşinin sevdası, vatanının da hizmetkarı olduğunu göstermek için, havası sert, insanı mert olan Çankırılının yüreğinin sevgiyle dolu olduğunu, kardeşliğin, dostluğun ve bir lokma ekmeğin paylaşıldığı Yaran diyarının en iyi ve en güzel hizmetlere layık olduğunu düşündüğüm için, yoksulluğun kader olmadığını bildiğim için, başta kadına şiddet olmak üzere her türlü şiddete karşı gerekli yasaların çıkarılması için, toplumun her kesiminin sorunlarına çare olabilmek için, halkımıza daha güzel günler yaşatmak için çalışmaya adayım.

 

CHP’den Çankırı milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yapan İlhan Tekin de 30 yıllık kamu görevinin ardından 1 dönem Hacımuslu Belde Belediye Başkanlığı yaptığını ve beldenin kapanmasıyla Çankırı’ya hizmet için bu yolu seçtiğini vurguladı.

 

Aday adayı İlhan Tekin Türkiye’nin her tarafının devlet ciddiyetinden uzak olduğunu ifade ederek “İnsanlar yarınına güvenir bakmıyor. Türkiye Dünya’da yalnızlaştırıldı. Sorunlara çare olmak için aday adayı oldum” diye konuştu.

 

Kendinize Çeki Düzen Verin Dedi

 

CHP’den Çankırı milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yapan Murat Berat Atalay ise seçim çalışmalarına 30 Kasım itibariyle başladığını ifade ederek, şunları kaydetti:

 

“Dün bir kişi başlamıştım, bugün üç kişi olduk, Allah’ın izniyle yarın 2 kişi o meclis yoluna çıkacağız. Çankırı’da bir tiyatro oynanıyor ve biz buna müsaade etmeyeceğiz. Artık herkes kendine çeki düzen versin, Çankırı’da artık siyaset konuşulacak. Biz siyaseti kendimiz için değil, Çankırı için yapacağız. Biz siyasetimizle devlet gemisinin debini delmeyeceğiz”

 

Murat Berat Atalay, tek olarak çıktığı yolda şimdi üç kişi olduklarını, 2 milletvekili olarak Ankara’ya gitmek istediklerini belirterek “Çankırı’da siyasi şov bitti. Devlet ile siyaseti bir birine karıştırmayacağız. Siyaseti biz yapacağız. Siyasetçi olmayan,  toplumun her kesimini  kucaklayacak, Çankırı siyaset görecek” ifadelerini kullandı.

 

Fikret Tatlıcı’nın Milletvekili Aday Adaylarını Tanıtım Toplantısı Konuşması Tam Metni

 

Çok kıymetli partili arkadaşlarım ve basınımızın değerli temsilcileri. Sizlerle 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan genel seçimlerde, partimizden milletvekili seçilmek üzere başvurularını yapan, aday adaylarımızı tanıtmak için toplanmış bulunuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Konuşmama; zulüm görenlerle, hakkı yenenlerle,  sömürülenlerle, acı çekenlerle, yoksullarla birlikte olan, “Benim için dünya bin çiçekli bir kültür bahçesidir. Bir çiçeğin bile yok olmasını, dünya için bir kayıp sayarım” diyen edebiyatımızın dev çınarı, usta yazar Yaşar Kemal’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileyerek başlamak istiyorum.

 

Ülkemiz Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerine hazırlanıyor. Yaşadığımız süreçte yurt içinde ve yurt dışında çok önemli gelişmelere tanık oluyoruz. Ülke gündemi çok yoğun. Her gün ülkenin geleceğini belirleyecek gelişmeler yaşanıyor. Ülke toprağı terk edilerek Süleyman şah türbesi taşınıyor. Hükümet durumu kamuoyuna zafer edasıyla anlatıyor. Kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor.

 

Değerli basın mensupları, TBMM’de iç güvenlik paketi görüşülmektedir. Çocuklarından gençlerinden, kendi insanından, korkan bir iktidar anlayışı ile karşı karşıyayız. Çağdaş ceza anlayışından uzaklaşılarak, ülkede baskı ve şiddeti artıracak bu yasa tasarısı hukuk devleti anlayışından sapmanın kanıtı niteliğindedir. Çağdaş dünya toplumları, özgürlükleri genişletmeye çalışırken, bu tasarı ile ülkemizin hangi karanlık noktalara sürükleneceğinin farkında mıyız? Bu karanlığın sonunda korkunun ve baskının oluşturduğu suskun bir toplum hedeflenirken, polis devletine gidiş hızlanacaktır. AKP iktidarı, insan haklarını askıya alan bu tasarı ile özgürlükçü anlayıştan uzak, kendisine yönelik muhalefeti ve muhalif hareketleri bastırmak için iç güvenlik paketini ne pahasına olursa olsun çıkarmak istiyor. AKP hükümeti bu tasarı için Avrupa normlarına uygun diyerek insanımızın aklı ile alay etmektedir. Bu tasarının yasalaşmaması için CHP mecliste gereken her çabayı gösterecektir.

 

Değerli basın mensupları, hükümet ile HDP arasında, terör örgütü PKK’yı silahsızlandırma görüşmeleri seçimler yaklaşırken hızlanmaya başladı. Hükümet ve HDP tarafından silahların bırakılması açıklamaları yapılıyor.

 

Yapılan açıklamalar tarihi diye adlandırılıyor. Her seçime giderken buna benzer açıklamaları defalarca gördük. Bu kaçıncı silah bırakma açıklamasıdır. Silahların bırakılması bizim en büyük arzumuzdur. Silahları bırakma çağrısı keşke daha önce olsaydı. Silahların gölgesinde barış olmaz olamaz. Barışın koşulu PKK’nın koşulsuz silah bırakmasıdır. Bunun sonunda ne yapılacaksa TBMM çatısı altında ve iradesinde yapılmalıdır. Çözümün adresi TBMM olmalıdır. Adına terör sorunu, güneydoğu sorunu veya kürt sorunu deyin, adına ne denilirse denilsin. Biz bu sorunun demokrasi ve özgürlüklerin genişletilmesiyle çözüleceği düşüncesindeyiz. Barış, kardeşlik, birlik, beraberlik,  demokrasi ve özgürlük hepimizin ortak isteğidir. Anaların ağlamayacağı bir ortam yaratabilirsek bu hepimizi mutlu eder. HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın “İmralı ve PKK temel ilkeleri müzakere etme karşılığında silah bırakma çağrısı yapıyor. Bu aşamadan sonra hükümetin somut adımlarla ilerlemesi gerekir,” şeklindeki açıklamalarına dikkat çekmek isterim. 

 

Gelişmeleri ve ayrıntıları ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Aksi taktirde yapılan açıklamayı, AKP’nin her seçim öncesinde yaptığı gibi seçim kazanma propagandası ve 7 Haziran seçimlerinde ve sonrasında AKP ve HDP’nin aynı saflarda olacağının ilanı olarak değerlendirmekteyiz.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullarda partimize başvurarak aday adayı olan üç arkadaşımızı; Nermin Nalbant Aydınlı, İlhan Tekin, Murat Berat Atalay’a kendilerini tanıtmaları için söz vereceğim. Kendilerine başarılar dilerim. Hepinize teşekkür ederim.

 

Fikret Tatlıcı=>CHP İl Başkanı

 

Nermin Nalbant Aydınlı’nın Konuşma Metninin Tamamı

 

Sn. İl Başkanım,

 

Sn. İlçe Başkanlarım,

 

Partimizin sayın üyeleri,

 

Çankırı’nın değerli basın mensupları ve bugün bizleri yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza teşekkür ederim.

 

Türkiye 7 Haziran 2015 de yapılacak olan Genel seçimler dolayısı ile seçim atmosferine girmiştir. Ve yıpranmış, yozlaşmış yolsuzlukların hat safhaya ulaştığı, ülkenin değerlerinin israf edildiği ve hoyratça kullanıldığı bir dönemde duyarsız kalamadım.

 

Nermin Aydınlı kimdir?

 

1962 yılında Çankırı-Kurşunlu’da doğdum. İlk, orta, lise öğrenimini Kurşunlu’da tamamladım. AÖF, Sosyal Bilimler mezunuyum.

 

22 yıllık devlet memurluğundan Uzman olarak emekli oldum. 2005 yılında da aktif olarak siyasete atıldım. CHP Mamak ilçe Kadın Kolu Başkanlığı ve CHP Mamak ilçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2009 ve 2014 yerel seçimlerde Mamak Belediye Meclis üyesi adayı oldum.

 

Siyasi yetkinliğimi geliştirmek amacıyla;

 

1-Kadını Siyasette Güçlendirme,

 

2-Siyaset Okulu,

 

3-Yerel Yönetimler,

 

4-Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadele,

 

5-Toplumda Cinsiyet Eşitliğini Geliştirme,

 

6-Kapasite geliştirme,

 

7-NLP Etkili İletişim, Diksiyon,

 

8-Proje hazırlama eğitimleri,

 

9-CHP Parti Okulunun; Üyelerin Temel Siyasi Eğitim Programı olmak üzere daha birçok alan da çeşitli seminerlere katıldım.

 

Özellikle kadınların toplumda daha aktif bir birey olmaları için yoğun çalışmalarda bulundum.

 

Kurşunlular Derneği Kurucusu ve yöneticiliği, Kadın Adayları Eğitme ve Destekleme Derneği yöneticiliği,

 

-Çankırılı Kadınlar Derneği Başkanı, Çankırı Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği,

 

-Emekliler Birliği Derneği Genel Başkanı- Memur Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.

 

2009 ve 2014 yerel seçimlerde Mamak Belediye Meclis üyesi adayı oldum.

 

Evli ve 2 çocuk annesiyim.

 

Neden Adayım?

 

-Memleketime hizmet etmek için,

 

-Çankırı’mın ve Çankırılımın sesi, gücü olmak için,

 

-Çankırılı kadının evinin anası, eşinin sevdası, vatanının da hizmetkarı olduğunu göstermek için,

 

-Havası sert, insanı mert olan Çankırılının yüreğinin sevgiyle dolu olduğunu, kardeşliğin, dostluğun ve bir lokma ekmeğin paylaşıldığı Yaran diyarının en iyi ve en güzel hizmetlere layık olduğunu düşündüğüm için,

 

-Yoksulluğun kader olmadığını bildiğim için,

 

-Başta kadına şiddet olmak üzere her türlü şiddete karşı gerekli yasaların çıkarılması için,

 

-Köylümüzün, işçimizin, işsizimizin, emeklimizin, memurumuzun, yoksulumuzun, kadınımızın, öğrencimizin sorunlarına çare olabilmek için,

 

-Halkımıza daha güzel günler yaşatmak için çalışmaya adayım.

 

Neden CHP:

 

-CHP ile güçlü aidiyet bağım olduğu için,

 

-Bu güne kadar partimde aldığım görevleri başarıyla yerine getirmeye çalıştığım için,

 

-Türkiye’nin temel sorunlarına partimin çare bulacağı için,

 

-Yoksulluğa ve işsizliğe çare bulacağı için,

 

-Türk halkının hakları çerçevesinde daha özgürce yaşayacağı için,

 

-Hiçbir ayrım yapmadan tüm insanlara eşit mesafede yaklaştığı için,

 

-Halkın iktidarı olacağına inandığım için, vatanıma, memleketim Çankırı’ya ve Çankırılılara hizmet için Çankırı Milletvekili A.Adayı olduğumu sizlerin huzurunda Çankırı kamuoyuna saygılarımla sunarım.

 

Nermin Nalbant Aydınlı

 

 

 

 

Bu haber 1859 kez okundu.
Genel - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.