Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor!.

Sosyal Medya hesabından görüntüleri paylaşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç şunları söyledi ” Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor. Ilgaz Tünelimiz yüzde altmışa yaklaşmış durumda. Yıl sonuna kadar ise tünelde kazma ve doldurma işleri bitecek. Şimdiden Çankırı’ya hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi. Ilgaz Tüneli %55 Oranında Tamamlandı Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, fiziki gerçekleşmesi %55 oranında tamamlanan Ilgaz […]
HABERLER - 3 Mart 2015 12:25 A A

Sosyal Medya hesabından görüntüleri paylaşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç şunları söyledi ” Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor. Ilgaz Tünelimiz yüzde altmışa yaklaşmış durumda. Yıl sonuna kadar ise tünelde kazma ve doldurma işleri bitecek.

Şimdiden Çankırı’ya hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Ilgaz Tüneli %55 Oranında Tamamlandı

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, fiziki gerçekleşmesi %55 oranında tamamlanan Ilgaz Dağı Tüneli’nde 2 Mart 2015 Pazartesi günü incelemelerde bulundu.

Ilgaz Kaymakamı Yusuf Güni, Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir’in de eşlik ettiği incelemede Şantiye Şefi Ömer Fettahoğlu, 2012 yılının Kasım ayında başlanan tünel inşaatında 2 bin 200 metre Ilgaz tarafından, 800 metre de Kastamonu tarafından ilerleme gerçekleştirildiğini ve tünelin %55’inin tamamlandığını belirtti.

Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar ise, Ilgaz Dağı Tüneli’nin tamamlanması ile birlikte Ilgaz Dağı geçişinin 5,4 km kısalarak 11.835 km’ye düşeceğini, seyahat süresinin 25 dakika kısalarak 8 dakikaya ineceğini ifade ederek, “Hedefimiz; 2015 yılı sonu itibariyle ışığı görmek” dedi.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan da, “2012 yılının 9 Kasım’ında temelini hep birlikte attığımız tüneli yaklaşık 8-9 ay sonra tekrar ziyaret etme imkanı buldum. Hakikaten onur duyacağımız, gurur duyacağımız bir proje. Uzunluk olarak yaklaşık %60’a yaklaşmışız. Emeği geçen Sayın Bölge Müdürümüze, Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine ve yüklenici firma olan Cengiz İnşaata ve tüm çalışanlarına tebriklerimi sunuyorum. Türkiye’nin gurur projelerinden biridir. Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacak önemli bir proje.” diyerek, iş güvenliği açısından iş kazası ve can kaybı olmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1883 kez okundu.
HABERLER - 12:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.