23° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor!.

HABERLER - 3 Mart 2015 12:25 A A

Sosyal Medya hesabından görüntüleri paylaşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç şunları söyledi ” Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor. Ilgaz Tünelimiz yüzde altmışa yaklaşmış durumda. Yıl sonuna kadar ise tünelde kazma ve doldurma işleri bitecek.

Şimdiden Çankırı’ya hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Ilgaz Tüneli %55 Oranında Tamamlandı

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, fiziki gerçekleşmesi %55 oranında tamamlanan Ilgaz Dağı Tüneli’nde 2 Mart 2015 Pazartesi günü incelemelerde bulundu.

Ilgaz Kaymakamı Yusuf Güni, Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir’in de eşlik ettiği incelemede Şantiye Şefi Ömer Fettahoğlu, 2012 yılının Kasım ayında başlanan tünel inşaatında 2 bin 200 metre Ilgaz tarafından, 800 metre de Kastamonu tarafından ilerleme gerçekleştirildiğini ve tünelin %55’inin tamamlandığını belirtti.

Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar ise, Ilgaz Dağı Tüneli’nin tamamlanması ile birlikte Ilgaz Dağı geçişinin 5,4 km kısalarak 11.835 km’ye düşeceğini, seyahat süresinin 25 dakika kısalarak 8 dakikaya ineceğini ifade ederek, “Hedefimiz; 2015 yılı sonu itibariyle ışığı görmek” dedi.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan da, “2012 yılının 9 Kasım’ında temelini hep birlikte attığımız tüneli yaklaşık 8-9 ay sonra tekrar ziyaret etme imkanı buldum. Hakikaten onur duyacağımız, gurur duyacağımız bir proje. Uzunluk olarak yaklaşık %60’a yaklaşmışız. Emeği geçen Sayın Bölge Müdürümüze, Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine ve yüklenici firma olan Cengiz İnşaata ve tüm çalışanlarına tebriklerimi sunuyorum. Türkiye’nin gurur projelerinden biridir. Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacak önemli bir proje.” diyerek, iş güvenliği açısından iş kazası ve can kaybı olmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1774 kez okundu.
HABERLER - 12:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.