• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor!.

3 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1022 defa okundu.
Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor!.

Sosyal Medya hesabından görüntüleri paylaşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç şunları söyledi ” Çankırı dev bir projeyle daha tanışmaya hazırlanıyor. Ilgaz Tünelimiz yüzde altmışa yaklaşmış durumda. Yıl sonuna kadar ise tünelde kazma ve doldurma işleri bitecek.

Şimdiden Çankırı’ya hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Ilgaz Tüneli %55 Oranında Tamamlandı

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, fiziki gerçekleşmesi %55 oranında tamamlanan Ilgaz Dağı Tüneli’nde 2 Mart 2015 Pazartesi günü incelemelerde bulundu.

Ilgaz Kaymakamı Yusuf Güni, Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir’in de eşlik ettiği incelemede Şantiye Şefi Ömer Fettahoğlu, 2012 yılının Kasım ayında başlanan tünel inşaatında 2 bin 200 metre Ilgaz tarafından, 800 metre de Kastamonu tarafından ilerleme gerçekleştirildiğini ve tünelin %55’inin tamamlandığını belirtti.

Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar ise, Ilgaz Dağı Tüneli’nin tamamlanması ile birlikte Ilgaz Dağı geçişinin 5,4 km kısalarak 11.835 km’ye düşeceğini, seyahat süresinin 25 dakika kısalarak 8 dakikaya ineceğini ifade ederek, “Hedefimiz; 2015 yılı sonu itibariyle ışığı görmek” dedi.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan da, “2012 yılının 9 Kasım’ında temelini hep birlikte attığımız tüneli yaklaşık 8-9 ay sonra tekrar ziyaret etme imkanı buldum. Hakikaten onur duyacağımız, gurur duyacağımız bir proje. Uzunluk olarak yaklaşık %60’a yaklaşmışız. Emeği geçen Sayın Bölge Müdürümüze, Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine ve yüklenici firma olan Cengiz İnşaata ve tüm çalışanlarına tebriklerimi sunuyorum. Türkiye’nin gurur projelerinden biridir. Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacak önemli bir proje.” diyerek, iş güvenliği açısından iş kazası ve can kaybı olmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN