• Dolar Alış / Satış: 5.86 / 5.87
  • Euro Alış / Satış: 6.571 / 6.582
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çankırı Gençlik Merkezinden Büyük Başarı

24 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
667 defa okundu.
Çankırı Gençlik Merkezinden Büyük Başarı

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 81 ilde faaliyet gösteren 220 Gençlik Merkezi‘nden 693 ekiple 7 bin gencin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın 81 il, 7 bölgede düzenlenen il ve grup yarışmaları tamamlandı.

 

Halka açık olarak düzenlenen yarışmalarda vatandaşlar da gençlerin performansını izlemek üzere salonlara akın etti. 81 ilde gerçekleştirilen il yarışmalarını birinci tamamlayan Gençlik Merkezleri; Mart-Nisan aylarında düzenlenen Grup Birinciliği Yarışmalarına katılma hakkı kazandılar.

7 bölgede Konya, Mersin, Şanlıurfa, Erzurum, Samsun, İzmir ve Edirne’de gerçekleştirilen Grup Yarışmalarında birinciliği elde eden Gençlik Merkezleri ise Gençlik Haftası’nda 18 Mayıs 2016 tarihinde saat:14:00’te ATO Congresium Ankara’da düzenlenecek ve ünlü oyuncuların jürilik yapacağı Türkiye Finali’nde ter dökecekler. Yarışmanın jüriliğini Ahmet Yenilmez, Çetin Altay, Hasan Kaçan, İsmail Hakkı Ürün, Ayşe Tolga yaptı.

 

Yarışmanın sonucunda Çankırı Gençlik Merkezi Selçuk Karadaş’ın yazıp yönettiği ve başrölünü üstlendiği ‘’Ne olacaksa olsun galan’’ adlı oyun ile Türkiye Şampıyonu oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından büyük mutluluk yaşayan Çankırı Gençlik Merkezi Tiyatro ekibi adına Selçuk Karadaş şunları söyledi. ‘’Bizler tiyatroyu bir yaşam tarzı olarak benimsedik ve her anımızda bizim tiyatro var. Ben bu ödülü sadece kendim ve sahne arkadaşlarım adına değiş tüm Çankırılılar adına alıyorum.’’dedi. Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ise ‘’ Tiyatroya aşık bu gençleri bizler her mecrada destekliyoruz her zaman yanlarındayız. Yine yanlarında olmaya devam edeceğiz.’’ dedi. Gençlere destek vermek ATO Congressium’da bulunan Çankırı Gençlik Merkezi standını ziyarete gelen Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu ‘’Şampiyon Çankırı’nın şampiyon gençleri sizlerle gurur duyuyoruz bizlerin her fırsatta göğsünü kabartıyorsunuz. Hepinize tek tek teşekkür ederim. Umarım bu başarınızın bir başlangıcı olur daha nice başarılara imza atarsınız.’’ Dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN