• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çankırı İtfaiyesi teknolojiyi takip ediyor

7 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
596 defa okundu.
Çankırı İtfaiyesi teknolojiyi takip ediyor

Dünya standartlarındaki ekipmanları ve modern eğitimleri ile her geçen gün kendisini yenileyen Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü,  yangın söndürmede kullanılan yeni teknikleri İtfaiye Müdürülüğü bahçesinde test etti. İtfaiye erleri ile Çankırı Karatekin Üniversitesi İtfaiyecilik Bölümü öğrencileri İstanbul’dan gelen Yangın Güvenliği Danışmanları eşliğinde yangın söndürmede kullanılan 3-F tekniklerini uygulamalı olarak inceledi.

 

Çankırı İtfaiyesi teknolojiyi yakından takip ediyor. Dünyada yangın söndürmede kullanılan suyun ıslaklığını arttırarak kalıcı ve etkili bir çözüm sunan üç fonksiyonlu su abtivitörü Çankırı İtfaiyesi’ne tanıtıldı. Yerli olarak üretilen toz madde, yangın söndürmede kullanılan suya katılarak suyun ıslaklık yapısını arttırıyor. Suda meydana gelen yapısal değişiklik ise yangınların beş kat daha hızlı söndürülmesini sağlıyor. 800 santigrat dereceye kadar çıkan sıcaklık, bir dakika içerisinde 80 santigrat dereceye düşüyor.

 

Çankırı İtfaiyesinin görev alanları içerisinde ciddi başarılar elde ettiğini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Yangınlara müdahalede daha hızlı ve etkili olabilmek için gerekli yenilikleri ekibimiz ile birlikte yakından takip ediyoruz. Dünyanın bir ucundaki itfaiye, ne kullanıyor ve ne yapıyorsa hepsini inceliyoruz. Yangın söndürmede suya katılarak kullanılan toz madde sayesinde müdahalenin ne kadar etkili olduğunu İtfaiye Müdürlüğümüz  bizzat test etti. Yeni yöntem sayesinde itfaiye erlerinin yangın anında karşılaşabilecekleri riskler de en aza indirilmiş oluyor ki bu konu da bizim için çok önemli. Ekibimiz, 10–13 Mayıs’ta Konya’da gerçekleşecek İtfaiye Çalıştayı’na katılarak durum değerlendirmesi yapacaktır. İtfaiyemizi çağın gerekleri ile donatmak ve modern bir itfaiyecilik hizmeti verebilmek için elimizden gelen özveriyi gösteriyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN