• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı MHP’de Temizlik Operasyonu

13 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
777 defa okundu.
Çankırı MHP’de Temizlik Operasyonu

Milliyetçi Hareket Partisi temizlik ve arınma operasyonuna Çankırı’dan başladı. Çankırı’da görevden alınan İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve Ülkü Ocakları Başkanlığına Genel Başkana ihanet etmeyen isimler atandı.

Medya Çankırı haber sitesi 15 Mayıs 2016 tarihli haberinde

“DEĞİŞİM” DEDİLER, KENDİLERİ DEĞİŞECEK HABERLERİ YOK!

demişti ve

Sosyal Medya da “Tam kadro Çankırı üst kurul delegelerimizle değişime evet dedik” diye paylaşım yapan MHP’li çekilen fotoğrafta mutlu bir şekilde Kurt işareti yaparak kurultaya destek verdiler.

Destek verenlerin içinde Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, MHP İl Başkanı Çetin KAPDAN, Ömer Bezci’de var.

Muhaliflere destek verenleri görevden alan MHP Lideri Devlet Bahçeli acaba Çankırı’da da bunu gösterecek mi?

diyerek eklemişti.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bahçeli’den Medya Çankırı’ya yanıt!

MHP Genel Başkanı parti oluşumundan ziyade bir dava hareketi olarak tanımladığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde, partinin felsefesini anlamayan isimlere karşı bir temizlik ve arındırma operasyonu başlatacağının sinyallerini çok önceden vermişti.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşanan çalkantılı süreçte Paralel Yapı’nın destek verdiği iddia edilen Meral Akşener’e açıktan destek veren ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştiren açıklamalarda bulunan İl Başkanı Çetin Kapdan ile birlikte Merkez İlçe Başkanı Vahit Öztürk ve Ülkü Ocakları Başkanı Ali Serhat Kalaycı görevden alındı.

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan atama ile yeni Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik, Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba, Ülkü Ocakları Başkanı ise Ömer Güngör oldu.

Öte yandan görevden alınan Paralel Yapı’nın adayı olduğu iddia edilen Meral Akşener’i destekleyerek, MHP ideri Bahçeli’ye karşı isyan bayrağı açan isimlerle birlikte partinin üst kurul delegesi olan 5 kişinin de haklarında disiplin soruşturması açılarak parti ile ilişkilerinin kesilmesi bekleniyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN