• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı’da 7’den 70’e Herkes Demokrasiye Sahip Çıkıyor

27 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
615 defa okundu.
Çankırı’da  7’den 70’e Herkes Demokrasiye Sahip Çıkıyor

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile meydanlardaki demokrasi nöbeti tüm hızı ve heyecanı ile Çankırı’da da devam ediyor.

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında 7’den 70’e binlerce vatandaşın belediye meydanında tuttuğu demokrasi nöbeti 10. gününü de geride bıraktı. Demokrasi nöbetinde vatandaşlar tek yürek olarak demokrasiye sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdi.

Çeşitli konuşmaların yapıldığı, şiir ve marşların söylendiği, ezan ve selaların okunduğu, Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin yapıldığı demokrasi nöbetlerinde, Çankırılı vatandaşlar ellerindeki Türk Bayrakları ile adeta düşmana korku salıyor. Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte büyük bir coşku ve sabırla meydanı dolduran vatandaşlar, gecenin ilerleyen saatlerine aldırmadan demokrasi nöbetine devam ediyor.  Ailesi ile birlikte ellerinde bayraklarla meydanı dolduran minikler de uyku saatlerini demokrasi nöbeti tutarak geçiriyor.

 

Gençlerden Demokrasiye Tam Destek

Darbe girişiminin ardından sokakları bir an bile yalnız bırakmayan Çankırılı gençler, demokrasi nöbetinin 10. gününde bir araya gelerek demokrasi ve kardeşlik için yürüdü. Çankırı’da gençlik hareketleri ile ilgili olarak faaliyet gösteren derneklere ve kuruluşlara bağlı gençler, ellerindeki Türk Bayrakları ile meydana geldiler. Birbirlerine sarılarak, büyük bir dostluk ve kardeşlik örneği sergileyen Çankırılı gençler, demokrasiye tam destek verdi. Daha sonra Çankırı Gelişim Derneği (ÇAGED) tarafından, 15 Temmuz’da başlatılan darbe girişimi ve demokrasiye yönelik olarak yapılan saldırılar hakkında basın açıklaması yapıldı. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN