• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÇANKIRI’DA KONUT YOK

28 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
678 defa okundu.
ÇANKIRI’DA KONUT YOK

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından vefa iftarı düzenlendi. Hacı Ali tesislerinde gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Milletvekili Filiz, yapılan yatırımlara değindi ve özellikle konut sorunu yüzünden Çankırı’nın gelişemediğini aktardı.

“Siz bizim geleceğimizsiniz derken Çankırı’da yapılan bütün işleri  sizin anlatmanız lazım” diyen Filiz, “Siz anlatmazsanız başkaları zaten anlatmaz. 2 milletvekili 16 Nisan referandumundan sonra söz vermiş olduğu 1,5 katrilyon liralık ihaleyi yerine getirdi mi? Bu ihaleler yapıldı mı? Yol medeniyettir, yol kalkınmışlığın bir çitasıdır dedik, Kurşunlu-Korgun yolu ihalesi yapıldı. Çerkeş Kızılcahamam yolunun ihalesi yapıldı. 53 km’lik Ilgaz-Çankırı merkez yolunun ihalesi yapıldı. Çevre yolunun ihalesi yapıldı. Kızılırmak-İskilip yol ayrımının ihalesi yapıldı. Kadın Çayırı yolunun ihalesi yapıldı. Dün EKAP’a düştü Orta Cezaevi ve içindeki süt işleme tesisinin yaklaşık 20 trilyon liralık bir tesis. 150 ile 200 Ortalı genç iş bulacak burada. Onun ihalesi yapıldı mı? Yapıldı. Ne söz verdiysek yerine getirdik. Biz 2 milletvekiline Çankırı’da şöyle söylüyorlar. Onlar ne söz verdiyse yaparlar. Hani diyordunuz ya; onlar konuşur AK Parti yapar. Biz konuşmuyoruz yapıyoruz, icraatlarımızı yerine getiriyoruz ve daha da yapacağız” dedi.

Konut sorununun Çankırı’ya yapılacak yatırımları aksattığını aktaran Filiz, “Organize sanayinde 2 bin genç 3 fabrikada iş sahibi oldu mu? Endüstri Meslek Lisesinden mezun olan gençlerimiz 2-2,5 bin TL maaş alıyor. Üniversite mezunu gençler 4-5 bin lira maaş alıyor. 10 bin kişinin çalışacağı OSB’yi 2 bin kişi ile faaliyete geçirdik mi? Elimizde çok dev yatırımcılar var. niye temel atmıyoruz biliyor musunuz? Çankırı’nın büyük oranda konut ihtiyacı var. 30 tane değil 130 fabrika getirsek çaresi yok. Konut yok Çankırı’da. TOKİ başkanımız ile beraber Allah’ın izni ile 10 bin konutun ilk bininin temelini OSB’ye 15 km mesafede ve Çankırı’ya da 15 km mesafede olan Aşağı Pelitözü’nde Eylül ayında temelini atacağız. Sayın milletvekili arkadaşım Akbaşoğlu ile defalarca TOKİ başkanının yanında gittik, daha da gideceğiz.  TOKİ’yi Cumhurbaşkanımızın talimatından sonra ancak harekete geçirebildik. Yoksa 4 senedir bu fabrikalar başlamadan önce bu konut sorununu hep dile getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın helikopter ile Çankırı’nın tepesinde dolaştı ve ‘Hani bu adamların evleri’ dedi. Çankırı meydanında miting yaparken TOKİ başkanımızı buraya çağırdık ve ‘Çankırılılar müjde size ev yapacağız’ dedi.  Bu doğrultuda Eylül ayında bir terslik olmazsa uydu kentin temelini atacağız inşallah” dedi

Çankırı’da işsizliğini sıfır olduğunu da aktaran Filiz, “Şimdi milletvekilleri olarak ne yapalım. Aklınızda başka neler var, ne geçiyor, ne yapabiliriz? İşsizliği sıfırladık. Bu memlekette işsizliğin belini kırdık. 81 ilde -11 olan işsizlik Çankırı’da sıfır. O İŞKUR resmi kayıtlarında işsizlik %4 diye geçiyor ama o 4 sıfır sayılıyor. Neden sıfır sayılıyor; oradan oraya giriyor, işten atılıyor, işsizlik maaşı almak için bekliyor ama bir taraftan da İŞKUR’a adını yazdırıyor. Bu 4 demek sıfır demek. Türkiye’de resmi olarak 4 fiili olarak sıfır olan başka bir il yok. Bu nedenle biz 2 milletvekili olarak Çankırı’ya gereken katkı, yatırım ve ihaleleri yapmaya devam edeceğiz. Çünkü siz bizi Ankara’ya gönderdiniz ve dediniz ki;  gidin Çankırı’nın yapılacak işlerini hızlandırın, hayat geçirin, ihaleleri yapın. İhaleyi yapmakla bitmiyor. Müteahhit 1 sene işe başlamıyor, bu seferde müteahhidi kovalıyoruz, onun yaptığı işlerde hile ve yanlışlık var mı? onu takip ediyoruz. Arkasında açılan fabrikaların sorunlarını takip ediyoruz, işçisine kadar uğraşıyoruz. Biz bu Çankırı’da varız, var olacağız. Milletvekilleri olarak Allah’ın izniyle Çankırımızı kalkındıracağız”

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN