Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı’da Ramazan Bayram Coşkusu

Çankırılılar, Ramazan Bayramı’nı Sevinçle Kutluyor. Arefe Günü Mezarlıklar Ziyareti Arafe günü camilerdeki kılınan İkindi namazı sonrası bu kez mezarlıkların yolu tutuldu. Kaybettikleri yakınlarının bayramını kutlayan vatandaşlar, yakınlarının mezarı başlarında uzun süre dua ettikleri ve Yasin-i Şerif okudukları görüldü. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif sona erdi. 30 gün boyunca oruç tutan Müslümanlar bayram sevincini bayram […]
Genel - 28 Temmuz 2014 21:31 A A

Çankırılılar, Ramazan Bayramı’nı Sevinçle Kutluyor.

Arefe Günü Mezarlıklar Ziyareti

Arafe günü camilerdeki kılınan İkindi namazı sonrası bu kez mezarlıkların yolu tutuldu. Kaybettikleri yakınlarının bayramını kutlayan vatandaşlar, yakınlarının mezarı başlarında uzun süre dua ettikleri ve Yasin-i Şerif okudukları görüldü.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif sona erdi. 30 gün boyunca oruç tutan Müslümanlar bayram sevincini bayram namazıyla yaşamaya başladı.

Çankırı’daki bütün Camiler bugün sabahın erken saatlerinde bayram namazını kılmak için gelen vatandaşlarla dolup taştı. İçeride yer bulamayan cemaat caminin avlusuna hasır sererek namazını kıldı.

Kılınan bayram namazı sonrası hutbe verildi. Verilen hutbede küskünlük ve kırgınlıkların giderilmesi için bu günlerin birer fırsat olduğuna dikkat çekilerek, “Yakınlarınızı ve komşularınızı ziyaret edelim. Evinize kapanarak Müslümanların sevincine ortak olmaktan geri durmayın. Çünkü günümüz sevinç, neşe ve tebessüm günüdür.” denildi.

İmam, günün anlamıyla ilgili vaaz verip hutbede kardeşlik vurgusu yaptı ve dualar edildi. Tekbir seslerinin duyulduğu camide, namazın ardından bayramlaşmaya geçildi. Cami cemaati, imam ve yaşlılardan başlayarak birbirleriyle halkalar halinde bayramlaştı.

Cami çıkışında camilerimize yardımlar toplandı.

Bu haber 1538 kez okundu.
Genel - 21:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.