• Dolar Alış / Satış: 5.692 / 5.702
  • Euro Alış / Satış: 6.294 / 6.306
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı’da Ramazan Bayram Coşkusu

28 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
771 defa okundu.
Çankırı’da Ramazan Bayram Coşkusu

Çankırılılar, Ramazan Bayramı’nı Sevinçle Kutluyor.

Arefe Günü Mezarlıklar Ziyareti

Arafe günü camilerdeki kılınan İkindi namazı sonrası bu kez mezarlıkların yolu tutuldu. Kaybettikleri yakınlarının bayramını kutlayan vatandaşlar, yakınlarının mezarı başlarında uzun süre dua ettikleri ve Yasin-i Şerif okudukları görüldü.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif sona erdi. 30 gün boyunca oruç tutan Müslümanlar bayram sevincini bayram namazıyla yaşamaya başladı.

Çankırı’daki bütün Camiler bugün sabahın erken saatlerinde bayram namazını kılmak için gelen vatandaşlarla dolup taştı. İçeride yer bulamayan cemaat caminin avlusuna hasır sererek namazını kıldı.

Kılınan bayram namazı sonrası hutbe verildi. Verilen hutbede küskünlük ve kırgınlıkların giderilmesi için bu günlerin birer fırsat olduğuna dikkat çekilerek, “Yakınlarınızı ve komşularınızı ziyaret edelim. Evinize kapanarak Müslümanların sevincine ortak olmaktan geri durmayın. Çünkü günümüz sevinç, neşe ve tebessüm günüdür.” denildi.

İmam, günün anlamıyla ilgili vaaz verip hutbede kardeşlik vurgusu yaptı ve dualar edildi. Tekbir seslerinin duyulduğu camide, namazın ardından bayramlaşmaya geçildi. Cami cemaati, imam ve yaşlılardan başlayarak birbirleriyle halkalar halinde bayramlaştı.

Cami çıkışında camilerimize yardımlar toplandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN