• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı’da seçim böyle geçti!

8 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1427 defa okundu.
Çankırı’da seçim böyle geçti!

Çankırı Başsavcısı Doğan Kaya İsmail Hakkı Karadayı okulunda oy’unu kullandı. Medya Çankırı haber sitesine şu açıklamalarda bulundu

“2015 Genel Seçimlerinin Ülkeme,Yüce Türk Milletine hayırlar getirmesini,iç ve dış mihrakların ve hainlerin beklentilerinin de kursaklarında kalmasını Yüce Rabbimden Niyaz ediyorum”dedi

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, 25. dönem milletvekili genel seçiminde oyunu İsmet İnönü Ortaokulu’nda kullandı.

Vali Vahdettin Özcan, oyunu kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Sorunsuz bir seçim temennisinde bulunan Özcan, “İnşallah kazasız belasız bir şekilde vatandaşımızın özgür iradesi sandığa yansıyacaktır. Bununla ilgili Valiliğimizce her türlü önlem alınmıştır. Şu ana kadar ilimizde jandarma ve polis sorumluluğunda bulunan bölgelerde hiçbir olumsuzluk yoktur” dedi.

Akbaşoğlu oyunu Çankırı’da kullandı

AK Parti Çankırı Milletvekili Adayı Muhammet Emin Akbaşoğlu, dün gerçekleştirilen 25. Dönem Genel Seçimlerinde İmam Hatip Lisesi’nde 1045 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Okula geldiğinde sandık görevlilerine tek tek görevlerinde başarılar dileyen Akbaşoğlu, oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Oyunu Çankırı’da kullanamayacağı yönündeki söylentilere yanıt veren Akbaşoğlu, “Bu dedikodulara cevabımı İmam hatip Lisesi’nde veriyorum” dedi.

Akbaşoğlu, “Diyorlardı ki: ‘Akbaşoğlu oyunu Çankırı’da kullanamayacak’. Bugün buradan onlara gereken cevabı verdim. Biz atadan, dededen Kurşunluluyuz, Çankırılıyız. Kimse bizim kadar Çankırılı olamaz. Çankırı’da oyumu kullandım ve AK Parti’ye kullandım”dedi.

Meselenin hukuki boyutu hakkında da bilgi veren Akbaşoğlu, şunları söyledi:

“Mevzuat gereğince milletvekili ve milletvekili adayları seçim çevrelerinde oy kullanma haklarına sahipler. Bulundukları seçim bölgelerinde herhangi bir sandıkta gerekli seçmen bilgi kayıtları doğrultusunda oy kullanabilecekleri kanunda var. Oyumu Çankırı’da kendi ilimde hemşehrilerimle birlikte kullanabileceğimi daha öncede söylemiştim. Ve işte bu sözümü yerine getirdim.”

Öte yandan huzurevi sakinleri de Huzurevinde kurulan sandıklarda oylarını kullandı.

Partiler ne kadar oy aldı?

25. Dönem milletvekilliği seçimi gerçekleştirildi. Resmi olmayan sonuçlara göre 64 bin 316 oy alan AK Parti Çankırı’da iki milletvekilini de kazandı.

25. Dönem milletvekilliği seçimleri dün gerçekleştirildi. İl genelinde 131 bin 744 seçmenden 111 bin 22 kişi sandık başına gitti. Gerçekleştirilen seçimler sonrasında 108 bin 249 oy geçerli sayılırken 2 bin 733 oyda geçersiz sayıldı.

Resmi olmayan sonuçlara göre kullanılan oyların 64 bin 316’sını AKP, 30 bin 962’sini MHP, 7 bin 213 oyu da CHP alırken diğer partiler de 5 bin 808 oy aldı. Alınan sonuçlar sonrasında Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz milletvekili seçildi.

Çankırı’da HDP lilerin bıçaklı saldırısına uğrayan Kabalı’dan sevindirici haber

HDP’lilerin bıçaklı saldırısı sonucu yaralanan Alaattin Kabalı’nın Çankırı Devlet Hastanesinde ameliyat edildiği, durumunun iyi olduğu bildirildi. Kabalı’nın yoğun bakımdan çıktığı, hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Alaattin Kabalı’ya Medya Çankırı olarak geçmiş olsun derken, menfur saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyoruz.

Çankırı'da HDP lilerin bıçaklı saldırısına uğrayan Kabalı'dan sevindirici haber

 

 

Video yükleniyor..

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN