• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırılı STK’lar bir kez daha tek yürek oldu

23 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
487 defa okundu.
Çankırılı STK’lar bir kez daha tek yürek oldu

Çankırı’da 50 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi dün biraraya gelerek ortak bildiriye imza attı.

Bir otelde saat 17.00’de toplanan STK’lar adına ortak bildiri metnini okuyan AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman “Bizler; Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi İl Başkanları ve Çankırımızın Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan ve 16 Temmuz sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve kanlı darbe girişimi bu sayede engellenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti devletini ve kurumlarını canı pahasına koruyan yüce milletimiz her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir.

Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize milletçe minnettarız ve o kahramanlarımızı da asla unutmayacağız.

Çankırılı olarak bizler; tek yürek, tek vücut büyük bir cesaretle darbeye karşı haysiyetli duruşumuzu bir kez daha sergiledik.

İlimizde ve tüm şehirlerimizde gösterilen bu kararlılık, demokrasimizin daha da ilerilere taşınmasında büyük rol oynayacaktır.

Herkes bilmelidir ki; bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet meclisimize uzanan her el karşısında yine bizleri bulacaktır.

15 Temmuz gecesinden bugüne kadar geçen süre içersinde şu an burada bulunan, gerek tüm siyasi partilerin; üyeleri, taraftarları sempatizanları gerekse sivil toplum kuruluşları yönetici ve üyeleri darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak dille karşı durmaları, Çankırımızın tarihinde önemli bir yer alacaktır.

Bu ortak tavır milli iradeyi ve milletimizi daha da güçlendirecektir.

Meclisimiz, Hükümetimiz ve Devletimiz tüm birimleriyle görevlerinin başındadır. Milletimize ve egemenliğimize yönelik bu saldırıya girişenlerin hukuk çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılacaklarına güvenimiz sonsuzdur.

Darbeye teşebbüs eden hainlere karşı tüm güçleriyle mücadelesini sürdüren, vatanına, milletine, bayrağına sadakat ile bağlı güvenlik güçlerimize teşekkürlerimizle birlikte Allahtan güç, kuvvet ve yardım diliyor dualarımızın onlarla olduğunu bilmelerini istiyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizde okunan tüm siyasi partilerin ortak bildirisi, gerekse o günden bu yana Çankırı Belediye meydanımızda devletimize ve egemenliğimize olan sadakatimizi ispat eden Demokrasi nöbetlerimizdir.

Siyasi düşüncelerimiz farklı da olsa hepimiz bu milletin çocuklarıyız, her bir karışı kanla sulanmış bu kutsal vatanın evlatlarıyız. Devletini milletini vatanını ve bayrağını canı pahasına korumaya yemin etmiş olan bizler her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içinde olacağız.

Tüm hemşehrilerimizin ve milletimizin müsterih olmasını istiyoruz.

Demokratik tepki sınırlarını, ülkemize ve şehrimize yakışmayan her türlü şiddet eylemlerinden uzak durulmasını özellikle rica ediyoruz.

Yaşanan bu darbe girişiminde şehit olan ve yaralanan özellikle Çankırılı hemşehrilerimizin aziz ruhları huzurunda tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Yaşadığımız bu süreçte bizlere yakışır şekilde duruşlarını hiç bozmayarak sağduyu ile hareket edip halkımızı bilgilendiren ve coşkumuzu paylaşan yerel ve ulusal Basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyor,

Katılım gösteren tüm hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN