• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı’nın temalı Kütüphaneleri görenleri şaşırtıyor

16 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
715 defa okundu.
Çankırı’nın temalı Kütüphaneleri görenleri şaşırtıyor

Çankırı Belediyesi’nin eğitime verdiği destek yerli ve yabancı turistleri şaşırtıyor. Gerçek ulaşım araçlarından dönüştürülen şehrin temalı kütüphaneleri, iç tasarımlarıyla da ziyaretçilerde hayranlık uyandırıyor.

 

Erasmus Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yürütülen Okul Öncesi Eğitim Kapasitesinin Geliştirilmesi” projesi için Romanya, Bulgaristan ve Slovakya’dan Çankırı’ya gelen 20 kişilik heyet, Uçak ve Tren Kütüphaneye hayran kaldı. Böyle bir uygulamayı Avrupa’da dahi görmediklerini ifade eden yabancı konuklar, Çankırı’da hayalleri zorlayan bir eğitim anlayışı görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Aralarında Slovakya Milletvekili’nin de bulunduğu yabancı misafirler, kokpite binmenin, uçakta satranç oynamanın ve kitapları incelemenin tadına vardı. Ziyaretçiler, ülkelerine döndüklerinde kendi vatandaşlarına göstermek için temalı kütüphanelerin bol bol fotoğrafını çekti.

 

Havaalanı olmayan Çankırı’da uçak olduğunu gören yabancılar, denizi olmayan şehre Gemi yapıldığını duyduklarında da şaşkınlıklarını gizleyemedi. Konuklar, Tren ve Uçak Kütüphane’nin ardından Gemi Kütüphane alanını da inceledikten sonra alandan ayrıldı. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN