• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çerkeş OSB Bölgenin parlayan yıldızı olacak

1 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
692 defa okundu.
Çerkeş OSB Bölgenin parlayan yıldızı olacak

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi inşaat aşamasında ve tahsis aşamasında olan fabrikalar ile hızla büyümeye devam ediyor.

İstanbul Samsun E-80 ve D-100 Karayolunun hemen kenarına kurulu Çerkeş Organize Sanayi Bölgesindeki büyüme gözle görünür şekilde hızla devam ediyor. 

Pir-İnci Bijuteri İmalat sanayi A.Ş., Ca-Ka Eğitim Araçları ve Oyuncak San. Tic. Ltd.Şti., Bilmet İnş. Taah. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti., Unitek Modüler Yapı Sistemleri Üretim İnş. Tic. A.Ş., Paksan Müh. Mak. San. Tic. A.Ş, Eren Çelik Ahşap ve Metal Möble San.ve Tic.Ltd.Şti. Özgün Metal Tekstil Fabrikası ve Polirem Kimya Plastik Hammadde fabrikaları inşaatları Çerkeş Organize sanayi Bölgesinde hızla devam ediyor.
 
İnşaatı devam eden fabrikaların üretime geçmesi ile ilçede 1000 kişilik bir iş sahası ortaya çıkacak. İlçeden ve çevre ilçelerden 1000 kişi bu fabrikalarda istihdam edilecek ve ilçe ekonomisi canlanacak. 

Çerkeş Organize Sanayi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Bu yıl Osb çevresi 6 km beton direk- tel çit ile kapatılmış, etrafına ve yeşil alan olan bölgelere 40 bin ağaç dikimi yapılmıştır. Osb girişine otomatik raylı kapı yapımı için çalışmalar devam etmektedir. Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi 1. etap tamamıyla yatırımcılara tahsis edilmiş, 2. etap altyapı İhale aşamasına getirilmiştir. Doğalgaz ihalesi yapılarak, yüklenici firma tarafından Ağustos ayı itibariyle çalışmalara başlanacaktır.” denildi.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN