16° Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR

DOLANDIRICILARA İNANMAYIN!

HABERLER - 8 Şubat 2016 15:17 A A

Son günlerde Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerimizde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı adı kullanılarak bir takım dolandırılıcılık faaliyetleri yapıldığı tespit edildi.

KUZKA tarafından yapılan açıklamada; bölgemizde faaliyet gösteren sektör temsilcilerimizin zarar görmemesi ve bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı dikkatli olmaları noktasında duyuru yaptı.

Yapılan duyuruda; “Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 01.02.2016 tarihinde ilanına çıkılan ve halen başvuru süreci devam eden 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) ve Teknik Destek (TD) Programlarıyla ilgili danışmanlık hizmeti adı altında bazı kişi ve firmalar uygun başvuru sahibi kurum ve kuruluşları arayarak KUZKA’dan “garantili hibe kazandıracağı ve bunun için para talep ettikleri” tespit edilmiştir.

KUZKA’nın ilan ettiği 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) ve Teknik Destek (TD) Programları kapsamında “kar amacı güden kuruluşlar” söz konusu programlardan uygun başvuru sahibi olmadıkları için yararlanma imkanına sahip değildirler. Bu nedenle kişi ve kurumların mağdur olmaması için bu tür yanıltıcı beyan ve faaliyetlere hiçbir şekilde itibar etmemeleri ve gerçekleşen benzer eylemleri KUZKA’ya ivedilikle bildirmeleri gerekmektedir.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı söz konusu programlar kapsamında proje kabulüne başlamış olup, uygun başvuru sahiplerine yönelik Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde bulunan Yatırım Destek Ofislerimiz ve Program Yönetimi Birimimiz tarafından ücretsiz teknik destek hizmetleri verilmektedir.

Bu tür beyan ve eylemler yürürlükteki mevzuata göre suç niteliğinde olup; yapanlar hakkında gerekli yasal işlemler yetkili merciler nezdinde derhal başlatılacaktır.” denildi.

Bu haber 1308 kez okundu.
HABERLER - 15:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.