Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Dört Engelli Vatandaşımıza Daha Akülü Araba Verildi

Çankırı Belediyesi Engelleri Kaldırmaya Devam Ediyor Çankırı Belediyesi engelli vatandaşların sorunlarını ortadan kaldırmak adına sürdürdüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çankırı Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için başlatmış olduğu tekerlekli sandalye ve akülü araba kampanyaları kapsamında dört engelli vatandaşımıza daha akülü araba verildi. Belediye Meclis kararı ile verilen akülü arabalar sahiplerine teslim edildi. Belediye tarafından verilen ve […]
Genel - 24 Mayıs 2014 10:06 A A

Çankırı Belediyesi Engelleri Kaldırmaya Devam Ediyor

Çankırı Belediyesi engelli vatandaşların sorunlarını ortadan kaldırmak adına sürdürdüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çankırı Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için başlatmış olduğu tekerlekli sandalye ve akülü araba kampanyaları kapsamında dört engelli vatandaşımıza daha akülü araba verildi. Belediye Meclis kararı ile verilen akülü arabalar sahiplerine teslim edildi.

Belediye tarafından verilen ve belediyece sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya sonucu hayırsever vatandaşların katkıları ile birçok engelli vatandaş tekerlekli sandalye ve akülü araba sahibi olmuştu.

Temin edilen tekerlik sandalyeler ve akülü arabalarla ilgili konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye olarak her zaman engellilerin yanında olmaya ve onların bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Engellerin kaldırılması için var güçleri ile çaba gösterdiklerini belirten Dinç, “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını sürdürebilmeleri için ve diğer insanlar gibi kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bizler bütün engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Aslında engelli olmak, hiçbir şeyi yapmaya engel değildir. Biz bunun bilinci ile hareket ederek engelli vatandaşlarımıza cesaret verme ve onları yeniden kazanma çabası içerisindeyiz. Belediyemizce başlatmış olduğumuz kampanya sonucunda birçok engelli vatandaşımızı akülü araba ve tekerlekli sandalyelerle buluşturduk. Bu kampanya kapsamında sosyal medyadan bize destek veren hayırsever kardeşlerimize de ben çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın duyarlılığı ve hassasiyetleri bizleri daha çok şey yapmak için harekete geçiriyor. Hem yönetim olarak hem de vatandaşlarımız ile engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmaya var gücümüzle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çankırı Belediyesi olarak ve hayırsever vatandaşların hassasiyetleri ile toplam 5 akülü araba ve 21 adet tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara umut oldu.

 

Bu haber 1521 kez okundu.
Genel - 10:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.