• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Erdoğan: Rütbesi ne olursa olsun, bu kalkışmayı yapanlar haindir.

23 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
486 defa okundu.
Erdoğan: Rütbesi ne olursa olsun,  bu kalkışmayı yapanlar haindir.

Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Gençlik Darbeye Karşı Kola’ mitingi yapıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi önünde toplanan STK’ların genç oluşumları ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Ortak basın açıklamasını okuyan Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan “Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla. Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun. Bizi milletine, vatanına âşık gençler olarak yaratan Rabbimize şükürler olsun. 
 

15 Temmuz bir şeyi ortaya koymuştur, tankın gücü halkın gücünü yenememiştir. Bu millet gücünü tanktan değil, halktan almaktadır. Milli Mücadele’de destan yazanların torunları olarak yine bir destanı daha hep birlikte yazdık. Darbe girişiminin başarısız olmasının en büyük nedeni; tankların önüne duran, kurşunlara karşı kendini siper eden bu aziz milletimizdir. 

1920’den bugüne pek çok darbeye maruz kalan milletimiz bu defa darbeye, cuntacı yapıya ölümüne karşı koymuştur. Siyasi tarihimizde hiçbir darbe girişimi 15 Temmuz’daki kadar kötü ve alçakça olmamıştır. Hiçbir darbe dış kaynaklı bir hain tarafından yönetilmemiştir. Hiçbir darbe halkına karşı silah çekmemiştir. Hiçbir darbe havadan halkını bombalamamıştır, tanklarla insanını ezememiştir. Hiçbir darbe Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba yağdırmamıştır, hiçbirinde de Meclis’in iradesine, istiklaline karşı bir taarruz olmamıştır. Ancak bu darbeciler bunu da yaptılar.” dedi.  

“Bunların hiçbir kutsalı yoktur.” diyerek sözlerine devam eden Erdoğan  “Aklını, izahını, ruhunu başkalarının emrine veren Fetö mensupları hainler, en büyük ihaneti de bir kez daha Yüce Dinimiz İslam’a yapmıştır. Alçakça, haince milletimizin iradesine karşı koydular, Cumhurbaşkanımızı öldürmeye teşebbüs ettiler. Tanklarıyla, uçaklarıyla, toplarıyla bu milleti yıldıracaklarını zannettiler… Hesap edemedikleri bir şey vardı; bu yola beyaz kefeniyle çıkmış bir dünya liderinin, bir demokrasi kahramanının, milletinin, devletinin, ülkesinin yoluna başını koymuş Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve vatanı için gözünü kırpmadan canını verecek olan iman dolu biz gençlerin olduğunu unuttular… 
Cumhurbaşkanımız Başkomutanımızın da dediği gibi onların topu, tüfeği, tankı varsa bizim de imanımız var. İman dolu gençliğimiz var.” şeklinde konuştu.  

“Rütbesi ne olursa olsun, bu kalkışmayı yapanlar haindir.” İfadelerine yer veren Erdoğan  “Hainin de rütbesi olamaz. Bu hainlerin cezası verilene kadar, bu hainlerin kökü kazınıncaya kadar biz gençlere uyku yok. Gece nöbete gündüz hayata devam edeceğiz. Demokrasimize, vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. 2. bir emre kadar meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Başımız dik bir şekilde vatanımızın zırhı olmaya devam edeceğiz. Bu onur bize yeter. Kendi ülkesini bombalayanlara karşı ve onun yardakçılarına karşı bu millet dünyaya meydan okumuştur. 

Aziz milletimiz, özellikle de genç kardeşlerimiz milletin iradesine darbe vurulamayacağını çok güzel bir şekilde göstermişlerdir. Tankın içinde Mehmetçik, üstünde millet olduktan sonra darbeler yerle bir olmaya mahkûmdur. Artık ezan susturan darbelerin dönemi biterek, darbeleri susturan ezan dönemi başlamıştır. Söz konusu vatan olunca hep birlikte Türkiye olabildiğimizi çok güzel bir şekilde tüm dünyaya gösterdik. Hain darbe girişimi olduğu andan itibaren bizlere destek veren, siyasi partisi ne olursa olsun bizim yanımız da yer alan tüm genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu alçak darbe girişimine karşı çıkarak, vatanımızı korurken şehit olan özel harekât polislerimize, askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar dilerim. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.  

Gençliğin vatanı için dimdik ayakta olduğunu hatırlatan Erdoğan “Biz gençler olarak ‘Sahipsiz olan memleketin batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.’ Diyoruz. Gün, vatanımıza ölüm pahasına sahip çıkma günüdür. Gün, milletçe kenetlenme günüdür, gün kardeşliğimizi ve istikbalimizi yeniden inşa etme günüdür. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim kılsın. Rabbim bu aziz milleti ebediyete kadar korusun. İstiklalimizi savunmak için bize güç versin.  Düşmanlara karşı, hainlere karşı, bölücülere karşı, haşhaşi çetelerine karşı bize güç versin. 
Kendi milletinin üzerine kurşun sıkanların tarafında saf tutmuş ve onların yaptıklarını destekleyen hainleri de Allah kahretsin. 

Sözlerime son verirken; Milli iradeye sahip çıkmak için vatan ve bayrak için burada bulunan tüm gençlerimize, Stk başkanlarımıza ve darbe girişimi olduğu günden bu güne davamızı namusu gibi şerefli bir şekilde koruyan İl Başkanımız Sayın Celal Kaman Beyefendiye teşekkür ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin.” ifadelerine yer verdi.  

                                                                                   

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN