13° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Esentepe yamacındaki ağaçlar için sulama çalışması başladı

HABERLER - 8 Ağustos 2017 20:07 A A

Çankırı Belediyesi, Esentepe yamaçlarında 50 bin adet ağacın çapalama ve sulama çalışmalarını başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı 37 kişilik ekibin iki adet arazöz ile yürüttüğü çalışmaların bir ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi. 

 

Çankırı’nın Esentepe yamaçlarındaki ağaçlar çapalanıp sulanıyor. Belediye ekipleri, ağaçların yaz mevsiminin aşırı sıcaklarında artan su ihtiyacını karşılamak için sulama çalışması başlattı. Ağaçların kurumasını önlemek amacı ile harekete geçen Çankırı Belediyesi, 300 bin metrekarelik alanda bulunan 30 bin aylantus ve 20 bin akasya ağacı olmak üzere 50 bin adet ağacın çapalama ve sulama çalışmalarını yürütüyor.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Yeşil Çankırı” hedefinde amaçlarının sadece fidan dikmek değil aynı zamanda dikilen fidanları ve ağaçları yaşatmak olduğunu ifade etti. Dinç, “30 yıl sonra Çankırı’da yaşayacak çocuklarımıza Allah nasip ederse yeşil bir Çankırı bırakacağız.” dedi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 805 kez okundu.
HABERLER - 20:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.