• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

FİLİZ’DEN ÇANKIRI İÇİN BİR MÜJDE DAHA!

27 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
502 defa okundu.
FİLİZ’DEN ÇANKIRI İÇİN BİR MÜJDE DAHA!

Ahilik haftası kutlamaları kapsamında; Belediye meydanında düzenlenen kutlama programına Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın; Nurettin CANİKLİ, Çok değerli eşleri, Bakan Yardımcımız Sayın; Fatih METİN, Müsteşarımız Sayın; Ziya ALTUNYILDIZ, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürümüz Sayın; Necmettin ERKAN, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın; Bendevi PALANDÖKEN, Valimiz Sayın; Vahdettin ÖZCAN, Milletvekillerimiz Sayın; Hüseyin FİLİZ, Sayın; İdris ŞAHİN, Belediye Başkanımız Sayın; İrfan DİNÇ, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın; Osman KARADENİZ ile kurum müdürlerimiz, parti teşkilatlarımız ve Çankırı halkı katıldı. Programa yoğun ilgi vardı.

Program akışı şu şekilde idi; Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Protokol Konuşmaları, Mehter, Folklor ve Yaran Oyunları Gösterileri, Şed Kuşatma Töreni, (Yılın Ahisine ve Sayın Bakanımıza Şed Kuşatması) Plaket Töreni (6 ayrı meslek dalında hizmet etmiş esnaf) ve Kortej Geçişi, Ahilik Pilavı İkramı ve Yemek (Karatekin Parkı) , Esnaf Ziyareti, Valilik Ziyareti,Belediye Başkanlığını Ziyaret, AK Parti İl Başkanlığını Ziyaret.
Protokol konuşmalarında söz alan Milletvekilimiz Sayın; Hüseyin FİLİZ, Türkiye’de esnafın üzerindeki faiz yükünün %5 ‘lere çekildiğini, Çankırı’da işsizlik oranlarının her geçen gün azaldığını ve Son yapılan Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi yatırımları ile önümüzdeki günlerde işsizliğin sıfır olduğu bir Çankırı hedeflediklerini dile getirdi.
Sayın Milletvekilimiz, burada halkımıza bir müjde daha vererek tabiri caizse, bir bomba daha patlattı. Organize sanayimize yeni bir yatırım daha kazandırdığını, gerekli protokollerin imzalandığını anlattı. Abdulkadir Özcan Lastik, Otomotiv Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı; Sayın Mustafa ÖZCAN’ın Dünyanın sayılı akü fabrikalarından birisi olacak; 150.000 $’lık yatırımla 500 kişinin çalışacağı bir fabrika kuracağının müjdesini verdi.
Bizde Çankırı halkı olarak Milletvekilimize ve yatırımcımıza teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN