17° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

GÜNAH GÜNÜ AZ KALDI

Çankırı Gündemi - 24 Aralık 2014 17:55 A A

Yarabbi! Nereye gidiyor bu asımın nesli? Hz Muhammed (s.a.v) Ümmeti zemheri düşmeden kendinize gelin! 571’de bir ayın, yedi cihan saadet güneşinin doğuşu, bir mücadele önderi, insanlık lideri, “Yarabbi benim bedenim o kadar büyük olsun ki benden başkası cehenneme giremesin” diyen bir asabın önderi Hz Muhammed (s.a.v) .

Asırlardır kutlanan o kutlu günü unutturmak için, ümmeti saadetten ayırmak için, hicretin dönüşünü zaferin aşkını, imanın hasretini, güneşin gökyüzünü sevdanın hıçkırık göz yaşlarının aktığı o günü unutturmak için bir masal uydurdular. Nedir bugün? Nerde, nasıl kutlanır ve neyi unutturmak için kutlanır?

Dert büyük ama büyüklerimizde bu kirli güne alet oluyorlar. Evet, o gün! Tahmin ettiğiniz gibi 31 Aralık’ı 1 Ocak yılbaşı gününe bağlayan gece. Benim tabirimle Günah günü. Neden günah günü? Dünyanın her yerinde kutlanan organizasyonlara büyük alkol firmaların sponsor olduğu, alkolün zirve yaptığı, fuhşun kol gezdiği gün. O kutlu günü unutturmak için masonlar medyasının, sanki o gün gençler için “kutlanmazsa olmaz” dendiği bir gün gibi haber servisi edilen gün. Peki bir düşünelim! Bu gün neden 31 Aralık’ı 1 Ocak yılın son günüymüş? Lafa bakın; yıl bitmiş onu kutluyorlarmış. Ey ümmet! kendine gel kendine.

O gün bir yılbaşı olabilir. Fakat o güne yanlış anlamlar eklemeniz, Müslüman aleminin sonunu getirecek.  o kadar kutlu, özel bir gün ki sen sanma yılbaşı günü dünyanın dört bir yanından gelen cennet mekanı ümmet aşıklarının Mekke yi O cihan sultanı ümmeti nebinin önderi Cennet mekanı sultanımız önderimiz Hz Yusuf’a ismi bildirilen son peygamberimiz HZ Muhammed Mustafa (s.a.v) in önderliğinde Mekke dağında birleşen Allah diyen muhacirler in Mekke yi FETİH etikleri gündür o gün Ey Müslüman genci kendine gel kendine sen Allahın kulu Hz Muhammed Mustafa (s.a.v) ümmeti gavurun Mekke’nin fetihini unuturmak için uydurdugu yılbaşı kutlayamazsın İslam mi değerlerimiz kaybetmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar İslam gençliği bu oyunlara gelme sen cenabı hakkın yolundan bir an olsun sapma.

Günah gününe az kaldı gelin Fetih suresinde buluşalım şimdiden Tüm İslam aleminin Mekke nin fetihi 31 Aralık’ı 1 Ocak Kutlar Rabbimden niyaz ederim ki Hepimizi Mekke de buluşmak dileği ile Allahıma emanet olun..

Kul olmak çağdışıyken, soyunmak çağdaşlık,

Din kardeşliğini bıraktık biz, ecnebiyle kaynaştık,
Sünnet sakal yobazlık, topsakalsa medeni,
Unuttun sen ey vefasız, ehli sünnet dedeni.
-Mehmet Akif Ersoy-

 

Bu haber 1099 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Ahmet 25 Aralık 2014 09:58

  Doğru söylemiş kardeşim

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.