• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İlham veren liderlik anlatıldı

8 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
550 defa okundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde mahalli hizmetiçi eğitim programı kapsamında ‘İlham veren liderlik’ konusu anlatıldı.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde Eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından verilen eğitime çok sayıda yönetici katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı açılış konuşması yaparak “Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişmelerini sürdürebilmeleri bakımından eğitim kurumu müdürlerine yönelik “Yöneticilik Formasyonu” kazandırmayı amaçlayan üç aşamalı mahalli hizmetiçi eğitim programının 1. Kademesinin bir bölümü olan “İlham verilen liderlik” konusu bugün işlenecek. Alişan beyin bilgi ve birikimlerinden faydalanacağız. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya yaşama öyküsünden ilginç kesitlerle etkin liderlik süreçlerinden bahsederek, “Aile içi iletişimin güçlü olmasının ailenin birlikteliğinin de korunması açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Kapaklıkaya, “Yüreğine merhaba dediğiniz kişinin beynine de merhaba dersiniz” anlayışından hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.

Gerçek liderin etrafındakilere dikkat etmesi gerektiğini belirten Kapaklıkaya, “Etrafınızdakiler sizi ya aşağı çeker, ya da yukarı. Liderlik bulunduğu konumda kendisini yukarıya doğru çekenler ve etrafındakileri de oraya doğru çektirebilen insanlardır. Etrafındaki insanlar kaliteli, mutlu, başarılı olup kendisi başarısızlığa uğramış, sıkıntı görmüş, başarısızlığa uğramış hiç bir lidere rastlamadım” diye konuştu.

7 Şubata kadar devam edecek kurslarda: Çankırı Karatekin Üniversitesinden; Yardımcı Doçent Doktor Süheyla Bozkurt, Öğretim Görevlisi; Seçil Ayanoğlu, Bahadır Demir, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişi Arif Kartal ve AB Projeler Sorumlusu İsmail Karadana eğitim görevlisi olarak görev alacaktır.

Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kurslarının II. Kademesi 24 Mart 2015-27 Mart 2015 tarihlerinde, III. Kademesi ise 05 Mayıs 2015-08 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN