Hafif yağmur
 • EURO 6.84
 • DOLAR 6.21

İlimizde Akaryakıt Ve Lpg İstasyonlarında Çapraz Denetim Yapıldı

HABERLER - 7 Mayıs 2015 23:59 A A

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, 28-30 Nisan 2015 tarihleri arasında ilimiz ve bağlı ilçelerde faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG otogaz istasyonlarına yönelik çapraz denetim çalışmaları gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlere Samsun, Amasya, Tokat, Çorum, Bolu, Kastamonu, Bartın Zonguldak ve Kırıkkale Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüklerinden 23, Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü’nden 2, Çankırı İl Jandarma Komutanlığı’ndan 3, Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nden 3 personel olmak üzere toplam 31 personel katılmıştır. 10 denetim aracından oluşan 5 ekip halinde Bakanlığımız koordinasyonunda çapraz denetim yapılmıştır.

Denetim çalışmaları kapsamında; 66 lisanslı Akaryakıt istasyonu ile 59 lisanslı LPG otogaz istasyonu denetlenmiştir. Denetlenen istasyonlardan 3 Akaryakıt istasyonu ile 3 LPG otogaz istasyonunun faaliyette olmadığı tespit edilmiştir.

Denetleme sürecinde aşağıda belirtilen çalışmalar gerçekleştirilmiştir:

Lisans Kontrolü: Faaliyette olan 66 Akaryakıt ve 59 LPG otogaz istasyonu olmak üzere 125 adet lisans kontrolü yapılmış, tamamının lisanslı olduğu tespit edilmiştir.

Marker Kontrolü: Faaliyette olan 66 Akaryakıt istasyonunda satışa arz edilen akaryakıtların kaçak olup olmadığının tespiti amacıyla, akaryakıt ürünlerine ulusal marker denetimi yapılmıştır. 134 adet marker ölçümü yapılmış olup, tamamı geçerli çıkmıştır.

Kaçak Tüp Dolumuna Yarayan Aparat Kontrolü: 59 LPG otogaz istasyonda yapılan denetimde; kaçak tüp dolumuna yarayan aparata rastlanmamıştır.

Damga Kontrolü: Faaliyette bulunan istasyonlarda 702 adet Akaryakıt sayacı ve 120 adet LPG sayacı olmak üzere toplam 822 adet sayacın damga süresinin kontrolleri yapılmış olup, 4 adet damga süresi dolmuş sayaç tespit edilmiştir.

Miktar Kontrolü: Sayaçlarda yapılan miktar kontrollerinde, 331 adet Akaryakıt sayacı ve 106 adet LPG sayacı olmak üzere toplam 437 adet sayaç denetlenmiştir. Yapılan miktar kontrollerinde, 1 adet LPG sayacı eksik ürün verdiği tespit edilmiştir.

ATC: ATC’si olmayan LPG istasyonu tespit edilmemiştir.

Personel Denetimi: Denetim sırasında; kontrol edilen işyerlerinin sigortasız işçi çalıştırıp çalıştırmadığını tespit etmek amacıyla, çalışanların kimlik bilgileri işlenmiştir. Bu bilgiler; piyasa gözetimi ve denetimi veri tabanına kaydedilerek, Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne gönderilmiştir.

Image

Image

Image

Bu haber 1142 kez okundu.
HABERLER - 23:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!
  Çankırı’da 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 19:00 sıralarında hemzemin geçitte yük treninin otomobile çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre Çankırı ili, Esentepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Kadir Özbahar sevk ve idaresindeki 18 AV 753 plakalı özel aracı ile Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’ndaki (Safir Tuz karşısındaki) hemzemin geçitten geçerek Salti Tuz Fabrikası istikametine […]
 • 02
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU “ÇANKIRISPOR – ÇANKIRI BELEDİYESPOR – ÇANKIRISPOR” Hazırlayan . Aydın Demiröz Çankırı’da profesyonel futbol heyecanı 1982 yılında dönemin Valisi Erbay Fiş’in, “Çankırıspor”u kurma çalışmaları ile başladı. 24 kişilik ilk kurucu üyeler içinde Vali Fiş, dönemin Çankırı’da görev yapan üst düzey bürokratları ve esnaflar bulundu. 24 Şubat 1982 tarihli Karatekin gazetesinde kulübün kuruluşu […]
 • 03
  İslam Fıtrat Dinidir
  Fıtrat, kelime olarak “yaratılış” anlamına gelmektedir. Bütün insanların özünde mevcut olan “doğru”ya yatkın olma durumu; fazla zorlanmadan “doğru”yu fark edebilme yetisi de fıtrata uygunluktur. Fıtratta aklın, duygunun ve sezginin birlikte etkin olması söz konusudur. Bu sebepten, fıtrata dayalı değerlerde ve bu değerlerle ilgili bilgilerde, insanlar arasında anlama ve kavrama bakımından düzey ve derece farkı olmasına […]
 • 04
  DİL
  Günlerdir düşünüyorum da son dönemler de dilimizin giderek yozlaştığı ve sadeliğini yitirdiğini görüyoruz. Yabancı kültürlerin etkisiyle kültür erozyonu içerisinde dilimizi de bizden uzaklaştırıyorlar. Oysa DİL: tarihi ve kültürel değerlerin geçtiği köprüdür bu köprü sağlam olmazsa gelecek nesillere ulaşmak ve gelecek nesillerin geçmişi anlamları güçleşecektir. Tarihi çok eskilere dayanan dünyanın en büyük dillerinden biri olan Türkçeyi […]
 • 05
  T E V A Z U
  TEVAZU 2015 yılının olumsuzluklarının bitirilmesi ve l yıl daha yaşlandığımızın hüznü yerine 2016 yılının getirdiği mutluluğu tüm okuyucularımla birlikte yüreğimle kutlar, nice yıllara sağlıkla, başarıyla ve sevdiklerinle birlikte görmeni ve geçirmeni diliyorum, Dünya barışına, Ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor,tüm insanlara ve insanlığa değer verenlere sağlık mutluluk ve huzurlu yıllar temenni ederim. Yazımın konusu […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 110.418
  -4,13%
 • ALTIN 328.76
  0,78%
 • DOLAR 6.211
  0,16%
 • EURO 6.835
  0,19%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.