• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

İngilizce Eğitimde Pratiklik konusarakogren.com’da

19 Ekim 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3500 defa okundu.
İngilizce Eğitimde Pratiklik konusarakogren.com’da

Birey olarak kendinizi geliştirdikçe daha fazla yaşamanızdan keyif alırsınız. Daha fazla yaşadığınızı hisseder, daha mutlu zaman dilimleri geçirirsiniz. Dünya giderek daha küçük bir yer olmaya başladı. Bunun ana nedeni artan iletişim olanaklarıdır. Bu alanda ister bireysel, ister kurumsal olarak daha fazla var olabilmek ve etkin bir şekilde kendinizi ifade edebilmek için İngilizce bilmeniz gereklidir. Dünyanın pek çok ülkesinden ikinci bir dil olarak konuşulan İngilizce, tüm dünyanın tercihe ettiği ortak anlaşma dilidir. Bu alanda hangi statüye sahip olursanız olun Çankırı İngilizce kursu araştırmaları yapabilirsiniz. Bunun yanında kendi amacınıza özel kurs programları da bulabilirsiniz. Genel olarak sıfırdan başlıyorsanız bu alanda genel İngilizce kursu bölümlerinizi seçmeniz önerilir. Belirli bir temel olmadan pratik alanında ya da mesleki İngilizce alanında herhangi bir kullanım elde etmeniz çok ta mümkün olmayacaktır. Bunun yanında bazı sınav dönemlerine yakın zamanlarda tekrarlar yapılabilmesi için hızlandırılmış, yoğun İngilizce kursları da verilebiliyor. Yükseköğretime geçiş sınavı olan YDS ise bu alanda üniversite tercihlerinde İngilizce bölümü tercih edecekler için zorunluluk ifade eder. Öğrenciler kurs takviyeleri ile derslerinde çok daha aktif, sınavlarda çok daha başarılı olmayı amaçlar.

Bunun yanında hazırlık atlama kursları da bulunuyor. Bazı ön lisans ve lisans eğitim kurumlarında bir yıl hazırlık kursları bulunuyor. Bu kursları alacak bu bir yılı okumadan doğrudan kazanılan bölümün birinci sınıfından başlamakta mümkün olacaktır. Bunun yanında TOELF, TOEIC, IELTS gibi uluslararası seviye tespit sınavları için de İngilizce kursları bulunabilir. Çocuklara özel kurslarda da özel eğitimler alınabiliyor. Kişiye özel olarak sunulan İngilizce kurs seçenekleri arasından da amacınıza uygun değerlendirmeler yapmak mümkün olacaktır. Konuşarak öğren sistemi içerisinde aradığınız pek çok özelliği bir arada bulabilirsiniz. Hem de evinizden, iş yerinizde ya da istediğiniz her alanda Skype ve sabit telefonlar aracılığı ile alabileceğiniz kurslar sayesinde çok daha kaliteli bir eğitim almanız söz konusu olacaktır. Pratik esaslı bu eğitimde temel konulardan başlanmaktadır. Temel konular arasında İngilizce aylar ve okunuşları gibi kalıp kullanımlarda yer alıyor. İngilizce eğitimlerinde en çok zorlanılan alan okunuş ve yazılış farklılıkları olacaktır. Telaffuz alanında zorlanan öğrenciler konuşarak öğren sistemi içerisinde sürekli konuşacakları için öğrendikleri kelimelerin unutulması çok mümkün olmayacaktır. İngilizce aylarkonu başlığı içerisinde January- Ocak anlamında olmakta ve Jenüveri olarak okunmaktadır. Bazı kelimelerde ise araya yazılışta olmayan kelimeler eklenebilir. April- Nisan olmakta, okunuşta ise Eyprıl olarak okumak gerekli olmaktadır.

İngilizce alfabesi, Türkçede bulunan harflerden oluşur. Ancak bazı farklılıkları vardır. İngilizce de 26 harf bulunur. Bu harflerden 21’i sessiz olurken 5 tanesi sesli olmaktadır. Bizim alfabemizden farklı olarak X, W, Q gibi harfleri de içermektedir. Bunun yanında Ç, Ğ, Ö, Ş, Ü harfleri İngiliz alfabesinde yer almıyor. I harfi büyük olduğunda bu şekilde olurken küçük olarak kullanılacağı zaman i şeklinde dönüşür. Özellikle http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-alfabe/ adresi içerisinden araştırmalar yapabilirsiniz. Harfleri tanıyabilir, okunuşlarını bu alanda öğrenebilirsiniz. Harfleri ve okunuşlarını öğrenmenin en keyifli şekli ise şarkılarla öğrenmek olmaktadır. Çocuklara verilen İngilizce eğitimlerinde bu tür görsel ve işitsel malzemelerden yararlanmaya çok fazla dikkat edilir. Görerek ve duyarak öğrenmek çok daha kalıcı ve unutulmaz özelliklerde olacaktır. İngilizce harflerin kullanımlarında farklı durumlarla da karşılaşılabilir. Örneğin kelimelerin sonuna ek geldiğinde araya harf kaynayabilir yada düşebilir. Bunun için herhangi bir kural bulunmuyor. Bu alanda pratiklik kazanmak adına çok fazla pratik yapmak gerekli olacaktır.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Ingilizce derslerini alarak hemen siz de Ingilizce ogrenmeye baslayabilir ve seviyenizi ilerletebilirsiniz.
    7 Nisan 2017 07:44

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN