Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Jandarma Teşkilatı’nın 175’inci Yıldönümü Kutlandı

Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşunun 175’inci Yıldönümü Kutlama Töreni 14 Haziran 2014 Cumartesi günü İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirildi. Kutlama programına Vali Vekili Ahmet Atılkan, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Özkan Ulutaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Atkaracalar Kaymakamı Kürşad Karaca, Korgun Kaymakamı Erkan Savar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, POMEM Müdürü Ömer Sülün, İlçe Belediye Başkanları, İl Müdürleri, […]
Genel - 15 Haziran 2014 17:21 A A

Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşunun 175’inci Yıldönümü Kutlama Töreni 14 Haziran 2014 Cumartesi günü İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirildi.

Kutlama programına Vali Vekili Ahmet Atılkan, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Özkan Ulutaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Atkaracalar Kaymakamı Kürşad Karaca, Korgun Kaymakamı Erkan Savar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, POMEM Müdürü Ömer Sülün, İlçe Belediye Başkanları, İl Müdürleri, STK temsilcileri, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Muharip Gaziler Derneği temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşma yapan İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şakir Uslu “Bugün, mensubu olmaktan her zaman büyük onur duyduğumuz, kurulduğu günden bugüne yüce milletimize ve güzel vatanımıza sadakatle hizmet eden Jandarma Teşkilatının 175. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın haklı gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 175 yıllık köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz.” diyerek günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi.

Vali Vekili Ahmet Atılkan ise; “Ülkemizde emniyet ve asayişi sağlamakla görevli iki güzide kuruluşumuzdan jandarma teşkilatımızın 175. Kuruluş Yıl Dönümünü büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz. Emniyet Teşkilatımız şehir merkezlerinde, Jandarma Teşkilatımız ise kırsalda görev yapıyor. Ülkemizin en ücra köşelerinde görev yapan jandarma mensuplarımız büyük fedakarlık içerisinde bu ülkeye hizmet ediyorlar. Bu güzide kuruluşun mensuplarının her türlü takdiri hak ettiklerini düşünüyorum. Ayrıca, bu anlamlı gün vesilesiyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize huzurlu ve mutlu günler diliyorum.” dedi.

“Kanun Ordusu” adlı tanıtım filmi izlendi. Jandarma Er Mustafa Anlayış tarafından “Jandarma Olmak Onurumdur” isimli şiir okundu.

Daha sonra Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşunun 175’inci Yıldönümü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Vekili Ahmet Atılkan, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Özkan Ulutaş ve Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından verildi ve “175’inci Yıl” konulu fotoğraf sergisinin gezilmesinin ardından program sona erdi.

 

jandarma-teskilati-nin-kurulusunun-175-inci-yildonumu-kutlandi

Bu haber 1454 kez okundu.
Genel - 17:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.