• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Japon yatırımcıdan çocuklara hediye

28 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
648 defa okundu.
Japon yatırımcıdan çocuklara hediye

Sumitomo Rubber Ako Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan çocuklara hediye takdim etti.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen törende Sumitomo Rubber Ako Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Başkanı Norifumi Fujimoto terör olaylarını kınayarak “İlk olarak Ankara ve İstanbul’da gerçekleşen terör olaylarında hayatları kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Türkiye’de yaşamakta olan Japonlar olarak dualarımız sizinle.” dedi.

“Bugün burada sizlerle bir araya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum.” diyerek açıklamalarına devem eden Fujimoto “Türkiye’nin geleceği olan sizlerle karşılıklı konuşabilme, sizleri tanıyabilme fırsatını bizlere tanıyan herkese canı gönülden teşekkür ederim.

Japonya gibi uzak bir ülkeden gelip sizlerin şehrinde bir fabrika kurduk. Şirketimiz 2013 yılından beri faaliyet göstermekte. Geçen senenin Haziran ayından beri de üretime devam ediyoruz. Gelişmeye ve büyümeye devam edeceğiz.

Sumitomo Rubber Grubu olarak sosyal sorumluluk projelerine önem veriyor, şirketlerin büyümelerinin ancak bölge ve toplumla birlikte hareket ederse gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu yüzden de elimizden geldiğince bölgeye faydalı olmaya bundan sonra da çalışacağız.

Türkiye’nin geleceği olmak büyük sorumlulukları da beraberinde getiriyor. İyi birer yetişkin, vatandaş ve çalışan olmak için hep birlikte çalışmamız gerek. Bizler sizlere daha iyi bir dünya bırakmak için, sizlerde bıraktığımız dünyayı daha da iyi hale getirmek için elimizden geleni yapmalıyız.

Türkiye’de tanışmaya eli boş gelinmeyeceğini duyduk. Bu yüzden de geleceğin yetişkinleri, anne babaları olan sizlere şirketimizde çalışan abi ve ablalarınızı çokça sevgi ve hediyelerini getirdik. Umarım beğenirsiniz” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım’da, “Biz Türk milleti olarak Japon halkını çok seviyoruz. İki ülke arasında köprü oluşturan merhum Barış Manço’yu buradan bir kez daha yad ediyoruz.” dedi.

Japon misafirlerini çocuk evlerinde ağırlamaktan onur duyacağız diyen Yıldırım, bugünkü etkinlik için hepinize çok ederiz açıklamasında bulundu.

Açıklamalar sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan çocuklara hediyeler takdim edildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN