• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kadın İstihdam Merkezi ürünleri sergiye çıktı

10 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
782 defa okundu.
Kadın İstihdam Merkezi ürünleri sergiye çıktı

Çankırı Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Yunus AVM’de sergi açılışı düzenledi.

Kadına yönelik çalışmaları ile kadına verilen değerin en önemli temsilcilerinden birisi haline gelen Çankırı Belediyesi,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, bünyesinde bulunan Kadın İstihdam Merkezi’nde işlenen ürünleri sergiye çıkardı.

Çankırı Belediyesi’nin Çankırı’da yaşayan kadınların hem aktif olarak ekonomik hayata katılmaları hem de aile bütçelerine katkı sağlamaları amacı ile kurduğu Kadın İstihdam Merkezi’nin bilgi ve becerileri doğrultusunda üretim sürecine katılan girişimci kadınlar, yaptıkları çalışmaları düzenlenen sergi açılışı ile görücüye çıkardı. İşlenen ürünler ve yapılan çalışmalar, beğenicilerinin satışına sunuldu. Sergide birbirinden şık ve ilgi çekiçi ürünler yer alırken, el işlemesi çeyizlik ürünler ve süs eşyaları da dikkat çekti.

Konuşmasına hanımların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, kadınların, nice kadınlar gününe sevdikleri ve aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir şekilde ulaşmaları temennilerinde bulundu. Kadın İstihdam Merkezi’nin eşi Zeynep Perihan Dinç’e ait olan bir proje olduğunu hatırlatan Dinç, “Samimi duygularla ve inanarak oluşturduğumuz merkezimiz, bugün Çankırımızda birçok hanım efendinin hem kendi becerilerini daha ileri noktalara taşıması, hem de aile bütçelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamaları açısından önemli ve büyük bir proje haline geldi. Çalışmalarımız gelişerek, büyüyerek ve daha da ileri noktalara doğru hızlı bir şekilde devam ediyor. Ben değerli hanımlarımızı tebrik ediyorum. Birbirinden güzel, birbirinden değerli ürünlerini hepimiz görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kadın İstihdam Merkezi’nde sipariş üzerine çalışmalar da yapıldığının altını çizen Başkan Dinç, “Merkezimiz hakikaten isihdam anlamında, hanım efendilerin kendi aile bütçelerine katkıda bulundukları bir merkez. Buradan siparişler alınarak, üretime katkı sağlanıyor. Yine sadece yur içinde değil, online satış sistemi ile hanım efendilerin Kadın İstihdam Merkezi’nde yapmış oldukları bu değerli ürünler, yurt dışından müşterilere de satılmış oluyor. Bu da bizim için bir iftihar vesilesi. Ben hepinizi tebrik ediyor, Allah razı olsun diyorum. Daha nice başarılı çalışmalara hep birlikte imza atacağız inşallah. Her zaman söylüyorum, geleceğimiz hanımlarımızın hünerli ellerinde şekillenir” şeklinde devam etti.

Konuşmalarının ardından sergilenen ürünleri inceleyen Başkan Dinç, üretime katkı sağlayan hanımlarla da sohbet etti.

Kendilerine sağlanan imkanları en iyi şekilde değerlendirip, kendi ekonomilerini canlandıran kadınlar Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ederek hayır dualarda bulundular.

Sergi açılışı, toplu çekilen fotoğrafların ardından sona erdi. 

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN