• Dolar Alış / Satış: 5.86 / 5.87
  • Euro Alış / Satış: 6.571 / 6.582
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kırkpınar: Çocuklarımızın her düşündüğüne saygı gösteriyoruz

13 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
584 defa okundu.
Kırkpınar: Çocuklarımızın her düşündüğüne saygı gösteriyoruz

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezince düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi (Taşmektep) bahçesinde açılan fuara Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Möhür, Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yartaşı, daire müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Fuar hakkında açıklamalarda bulunan BİLSEM Müdürü Arif Kırkpınar “Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin yapmış olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışını gerçekleştirdik. Fuarımız 2 gün devam edecek. Toplamda 35 adet standımız var. Bu stantlarımızın 10 tanesi ilgi çekici robotik standıdır. Biz bu sene Çankırı Karatekin Üniversitesi Mekatronik Bölümü ile işbirliğine başladık. Meraklı öğrencilerimiz var. Bu çocuklarımızın yapmış olduğu farklı eserler arasında robot kollar, çizgi izleyen robotlar, engelden kaçan robotlar, sese duyarlı robotlar var. Bunların dışında da 25 tane standımızda çocuklarımızın yapmış olduğu günlük yaşamı kolaylaştırıcı etkinlikler, kimyasal deneyler, farklı fiziksel deneyler var. İnsanlarımız bunların hepsini bu fuarda izleme imkanı bulabilecekler.” dedi.

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin üstün yetenekli diye tabir edilen çocuklardan oluştuğunu belirten Kırkpınar “Bu çocuklarımız okullarındaki eğitimden sonra kurumumuza gelerek ayrıca eğitim alıyorlar. Hepsi düşünen öğrenciler. Bu çocuklar bizim beyinlerimiz, ileride ülkemizi farklı noktalara taşıyacak, geleceğimize yön verecek bireyler olarak görüyoruz. Bu çocuklarımızın her düşündüğüne saygı gösteriyoruz.” dedi.

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezinin şöyle bir sloganı var diyerek açıklamalarına devam eden Kırkpınar “Burada hiçbir kuş yüzmeye, hiçbir balık yüzmeye zorlanmaz. Kimin hangi yeteneği varsa o yetenek üzerine eğitim alır ve o yetenek üzerine eğitim alır ve kendi gerçekleştirir. Her öğrencimizin her fikrine, düşüncesine saygı duyulur ve desteklenir” dedi.

Açılışın gerçekleşmesi sonrasında öğretmenleri nezaretinde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen eserler beğeni ile gezildi. Robotlardan icat edilen eserler hayranlıkla izlendi. Sergi bugün de açık kalacak. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN