28° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Kurtulmuş: 16 Nisan’da Çankırı’ya yüksek oy vermekten çok Türkiye Şampiyonluğu yakışır

HABERLER - 13 Nisan 2017 10:18 A A

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ak Parti İl Binası önünde bulunan alandan Çankırı halkına hitap ederek Çankırı yüksek oy vermekten çok Çankırı’ya 16 Nisan’da Türkiye Şampiyonluğu yakışır dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un konuşmasından önce AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Muhammet Emin Akbaşoğlu kısa birer konuşma yaparak “Pazar günü yapılacak seçimin milletimiz ve coğrafyamız için önemli olduğuna, meydanı dolduran kalabalığın kararının ortada olduğuna, Milletin iradesinin haçlı ittifakına Osmanlı tokadını evet oylarıyla vuracaklarına, kâğıda vurur gibi değil, gavura vurur gibi sandıkları Evet oyuyla dolduracaklarına” inandıklarını ifade ettiler.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye’nin 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasına ‘evet’ diyerek yoluna emin adımlarla devam edeceğini aktardı.

80 milyon vatandaşın 16 Nisan’da gerçekleşecek olan anayasa referandum unun hangi öneme sahip olduğunu ileriki süreçte daha iyi anlayabileceğini ifade eden Kurtulmuş, “İnsanlar yaşadıkları hadiselerin önemini yaşadığı süre içerisinde kavrayamayabilir. Aradan yıllar geçtikten sonra bu meydanda bulunanlar 16 Nisan’da gerçekleşecek olan Anayasa Referandumunun hangi öneme sahip olduğunu daha iyi kavrayacaktır” diye konuştu.

Türkiye’nin yeni sistemle daha güçlü bir ülke haline geleceğini vurgulayan Kurtulmuş, “Dünyaya yön veren, sözü itibarlı bir ülke haline geleceğiz. Bu tarihi dönemeçte, bu tarihi virajda bu güzel olaya şahit olduğumuz için bizlere ne mutlu” şeklinde konuştu.

Kurtulmuş’un sözleri vatandaşların “Türkiye sizinle gurur duyuyor” sloganları ile sık sık kesildi.

Muhalefetin “Şimdi anayasa değişikliğinin sırası mıydı, neden şimdi değişikliğe ihtiyaç duydunuz” şeklindeki eleştirilere de yanıt veren Kurtulmuş şunları kaydetti: 

“Bazen size de sorarlar, neden şimdi, sırası mıydı diye? Cevap aynen şudur, evet şimdi tam sırasıdır. Çünkü Türkiye mevcut sistemden çok ama çok çekti. Mevcut sistemin yükü bu milletin belini kırdı, bu milletin yıllarını aldı. Onun için mevcut sistemin hataları, hastalıklarını ve eksikliklerini geride bırakmak durumundayız.”

“Türkiye’nin yol ayrımını güzel şekilde geçeceğine inanıyorum. Dışarıdan yapılan baskı, Türkiye’de ‘evet’ cephesinin oylarının azalması, ‘hayır’ cephesinin güçlenmesiyle ilgili yapılan baskıların milletimiz tarafından büyük bir ferasetle, derin bir basiretle anlaşılmakta olduğunu da ifade etmek isterim. Milletimiz belki sessiz duruyor, sessiz şekilde karşılıyor ama bunları da 16 Nisan’da sandıkta çok iyi şekilde değerlendirecektir. Meydanlarda Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’li arkadaşların söylemiş olduğu, yanlış olarak ifade ettikleri, halkı yanıltarak ifade etmiş oldukları sözleri, bunların da gerçek olmadığı anlatıldıkça, bunlar da düzeltildikçe milletimizin meseleyi çok daha iyi anladığı görüyoruz. İnşallah 16 Nisan Türkiye’nin siyasi tarihi bakımından önemli bir dönüm noktası olacaktır. Devrim niteliğinde bir adım olacaktır. Türkiye yeni hükümet modeliyle birlikte çok daha etkili, çok daha hızlı karar alabilen ve küresel yarışta çok daha güçlü bir şekilde var olabilen bir Türkiye haline gelecek. Hepimiz için mübarek olsun.”

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 741 kez okundu.
HABERLER - 10:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.