23° Açık
 • EURO
 • DOLAR

KYK Kız Yurduna yaya kaldırımı

HABERLER - 22 Kasım 2016 13:55 A A

Çankırı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Yapraklı Yolu üzerindeki  Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Yurdu’nu ana yola bağlayan kaldırım çalışması tamamlandı.

Yetiştirme Yurdu ile bitişiğinde bulunan KYK Kız Yurdu’ndan kent merkezine gelen kız öğrenciler kaldırım olmaması nedeniyle özellikle yağmurlu havalarda çamur nedeniyle zorluklar yaşıyordu.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile 260 metre uzunluğunda iki metre genişliğindeki yaya kaldırımı bordürleri de çekilmek suretiyle yapılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Tretuvarda ayrıca kabartmalı sarı renkli şeritlerde döşenerek görme engellilere rahat ulaşım imkanı sağlandı.

KYK Kız Yurdu’nu Yapraklı yoluna bağlayan servis yolunun da önümüzdeki günlerde yapılarak ulaşımın daha sağlıklı yapılmasının sağlanacağı ifade edildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 959 kez okundu.
HABERLER - 13:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.