Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Mehmet Ali Şahin Şabanözü’nde!

Mehmet Ali Şahin seçimlerin öncesinde konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Şabanözü’nde gerçekleştirilen seçimler öncesinde son kez ilçede konuşan siyasi oldu. Şahin, partisinin yarın Şabanözü ilçesinde yapılacak belediye başkanlığı seçimi öncesinde düzenlediği mitingde, siyasete Çankırı’da başladığını söyledi. Şabanözü’nün yıllar içerisindeki gelişiminden bahseden Şahin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seçimlerin önemine değinen Şahin, “Seçim’ […]
Genel - 1 Haziran 2014 13:29 A A

Mehmet Ali Şahin seçimlerin öncesinde konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Şabanözü’nde gerçekleştirilen seçimler öncesinde son kez ilçede konuşan siyasi oldu.

Şahin, partisinin yarın Şabanözü ilçesinde yapılacak belediye başkanlığı seçimi öncesinde düzenlediği mitingde, siyasete Çankırı’da başladığını söyledi.

Şabanözü’nün yıllar içerisindeki gelişiminden bahseden Şahin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlerin önemine değinen Şahin, “Seçim’ deyip geçmeyin. ‘2 ay önce sandığa gitmiştik, şimdi yine gidiyoruz, 2 ay sonra cumhurbaşkanlığı seçimi var, 10 ay sonra da milletvekilli seçimleri var’ demeyin. Önünüze sık sık sandığın gelmesinden rahatsız olmayın. Sandık varsa demokrasi, millet iradesi vardır, sandık varsa bu ülkede rejim tıkır tıkır çalışıyordur.

Bu milletin önünden sandığı alıp, iktidarları uzaklaştırmak istediler. Darbeleri bu yüzden yaptılar. Darbe teşebbüslerinde bunun için bulundular” ifadesini kullandı.

Şahin, dış güçlerin Türkiye’nin gelişmesini istemediğini dile getirerek, “Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı, onların karşısında dimdik durdu. Amaç neydi, biliyor musunuz? Ukrayna’da, Mısır’da olduğu gibi AK Parti iktidarını devirmekti ama başaramadılar. Siz sahip çıktınız. Bütün hevesleri kursaklarında kaldı” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını istemeyen kesimler bulunduğuna işaret eden Şahin, şöyle konuştu:

“Şimdi sırada cumhurbaşkanlığı var. Dışarıda bir kampanya, içeride de bu kampanyanın uzantıları… ‘Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olmasın’ istiyorlar. Peki, olursa ne olur? Niye karşı çıkıyorsunuz? Halkımız seçerse cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasından neden rahatsızsınız? Çünkü Tayyip Erdoğan iyi şeyler yaptı. Bu ülkenin çehresini değiştirdi. Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti, Türkiye’ye adeta çağ atlattı. Sağlıkta, ulaşımda, eğitimde. Her alanda Türkiye geçmişle kıyasladığımızda, bugün çok daha önde bir ülkedir. Kişi başına düşen milli gelir önceden 2 bin 500 – 3 bin dolarlardaydı, şu anda 11 bin dolarlarda.

AK Parti olarak hedefimiz var. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü 2023’e Türkiye’yi taşımak ve dünyanın en kalkınmış 10 ülkesi arasına sokmak hedefimiz var.”

– “Bu millet diktatöre oy vermez”
Şahin, AK Parti kadrolarının, Başbakan Erdoğan’ı cumhurbaşkanı görmek istediğini vurguladı.

Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben adayım’ derse, AK Parti olarak kaya gibi arkasındayız. Çankaya’ya çıkartmak ve halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya oturtmakta kararlıyız. “Tayyip Erdoğan aday olmasın çünkü diktatörce davranıyor, gerginliklere yol açıyor’ diyorlar. Bunu söyleyenlere buradan sesleniyorum. Bu sözde samimiyseniz, onun adaylığını desteklemeniz lazım çünkü bu millet bir diktatöre asla oy vermez. Bu millet Tayyip Erdoğan’ın ne olduğunu, bu ülkeye ne yaptığını çok iyi biliyor. Demokrat olduğunu, insan haklarına ne kadar değer verdiğini bu millet yakinen biliyor.”

– “Başkanlık sistemini getireceğiz”
Partisinin tüzüğünü hatırlatan Şahin, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmaması durumunda, 2015’te yeniden milletvekili ve başbakan seçilemeyeceğini anlattı.

“Yok öyle yağma, Tayyip Erdoğan bu millete hizmete devam edecek. Hem de cumhurbaşkanı olarak devam edecek” diyen Şahin, “2015 seçimlerinde AK Parti’yi parlamentoya daha güçlü şekilde sokarak, Anayasa’yı değiştirip, Türkiye’ye başkanlık sistemini getireceğiz. Böylece cumhurbaşkanı seçilen Başbakanımız Erdoğan, aynı zamanda partili bir kişi, başkan olarak, milletimize 2023 yılına kadar hizmet edecektir” şeklinde konuştu.

Bu haber 1508 kez okundu.
Genel - 13:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.