14° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Merkezim Her Yerde Köy Okulu

HABERLER - 13 Nisan 2017 10:19 A A

Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi, köy okullarında eğitim gören kardeşlerini sevindirmeye başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen “Merkezim Her Yerde Köy Okulu” Projesi 11 Nisan 2017 Salı günü Hasakça Köyü İlkokullarında öğretim gören öğrencilerle hayat buldu.

Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi tarafından yapılan açıklamada; “Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileriyle projesinde amacımız; gençler arasında sosyal farkındalık oluşturarak sağlıklı bir iletişim ortamı oluşturmak, gençlerin gönüllü olarak sorumluluk duygularını geliştirmek ve topluma daha duyarlı bireyler kazandırmak, kırsalda yaşayan ve köy okulunda okuyan gençlere vizyon kazandırmak, gençlere çevre bilinci kazandırmak gençlerimizin ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu arttırmaktı. Gerçekleştirilen proje kapsamında aldıkları sorumlulukları yerine getirirken köy okulu öğrencileri gördükleri ilgi ve alaka ile ziyadesiyle mutlu oldu. Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileri Projesi ile köy okullarında eğitim-öğretim gören öğrencilerle Gençlik Liderleri bir gün boyunca zamanlarını verimli bir şekilde geçirmesinin amaçlandığı proje gençlerden oluşturulacak grupları tüm sınıflara dağılması sağlanarak ve o sınıflardaki öğrenciler ile “kardeşlik iklimi” oluşturuldu.” denildi.

Köy okulunda eğitim gören öğrenciler öğle yemeğinin  ardından projesi kapsamında Ebru, Rölyef, Eğitsel oyunlar eğitimlerine katıldılar. Ardından Çankırı’nın tarihi yerlerini ziyaret ettiler. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sokak oyunları oynandı.

Sabah 09.00’da başlayan proje 17.00’de son bulurken Köy Okulunda okuyan çocuklar projenin manevi hazzını yaşarken Hasakça Köyü öğrencileri ise bugünü sıcacık bir tebessüm ile geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 3423 kez okundu.
HABERLER - 10:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.