• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Milli Eğitim açıkladı

1 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3138 defa okundu.
Milli Eğitim açıkladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü kapatılan Kurumlardan öğrenci nakilleri ve TEOG duyurusu hakkında açıklamada bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada; “23.07.2016 tarih ve 667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname gereğince kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin resmi eğitim kurumlarına (Devlet Okullarına) nakil ve geçişleri ile TEOG tercihleri hakkında açıklama ihtiyacı duyulmuştur. Buna göre;

1-Resmi ilkokul, ortaokul/imam hatip ortaokullarına geçmek isteyen öğrencilerin velisinin ikametinin bulunduğu en yakın okula nakilleri, velisinin başvurusu üzerine ulusal adres veri tabanındaki yerleşim yeri adres bilgileri esas alınarak 30 Eylül 2016 tarihine kadar, E-okul sistemi üzerinden zamana bağlı olmaksızın yapılabilecektir.  

2-Resmi Ortaöğretim Kurumlarına geçmek isteyen öğrencilerin nakilleri, nakil olunacak okulun taban puan şartını taşımak kaydıyla açık kontenjan şartı aranmaksızın aynı tür ortaöğretim okullarına yapılacaktır.

3-Kapatılan ortaokulların 8.Sınıf öğrencileri en yakın bir ortaokula başvuruda bulunarak TEOG tercihlerini yapabileceklerdir.” 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN