• Dolar Alış / Satış: 5.792 / 5.802
  • Euro Alış / Satış: 6.547 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Olayın Detayları Gün Yüzüne Çıkmaya Başladı

21 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1209 defa okundu.
Olayın Detayları Gün Yüzüne Çıkmaya Başladı

Çankırı İl Merkezinde Meydana Gelen, 1 Kişinin Hayatını Kaybettiği, 3 Kişinin de Yaralandığı Olayın Detayları Gün Yüzüne Çıkmaya Başladı.

19 Nisan 2015 Pazar günü saat 16:20 sıralarında Çankırı ili, Yeni Mahalle, Defne Sokakta meydana gelen Kasten Yaralama ve Hakaret olayının bilgileri Asayiş Şube Müdürlüğünün titiz çalışmaları neticesinde aydınlanmaya çalışılıyor.

Yukarıda belirtilen yer ve zamanda taraflar bilinmeyen bir sebepten dolayı daha önce birkaç defa (Kardeş olan) Müşteki-Şüpheli 1982 doğumlu H.Ç ve 1989 doğumlu H.Ç tartıştıkları olay günü (Kardeş olan) Müşteki-Şüpheli 1978 doğumlu M.H ve 1982 doğumlu M.H ikametlerinin önünde bulundukları esnada kardeş olan Müşteki-Şüpheli H.Ç ve H.Ç’nin çelik gri renkli Tempra marka bir araçla yanlarına geldiğini ve küfür ettiklerini ve araçtan inerek üzerlerine doğru yürüdüklerini, aralarında arbede çıktığını, Müşteki-Şüpheli M.H kolundan bıçaklandığını ve eline bir bıçak geçtiğini bıçakla H.Ç’ye vurduğunu, H.Ç’nin de arabadan pompalı tüfek alarak kardeşi M.H’ye ateş ettiğini kendisinin de tüfeğin namlusundan tuttuğunu ve H.Ç’yi birkaç defa bıçakladığını ve arkasından H.Ç’nin yanına giderek birkaç defa daha bıçakladığını bu esnada M.H kendisinin yere düştüğünü H.Ç’nin de M.H’nin kafasına tekrar tüfekle ateş ettiğini kendisinin düştüğü yerden kalkarak H.Ç’nin elinden tüfeği alıp bir kenara attığını belirtmiştir.

Olayla ilgili olarak hayati tehlikeleri bulunan H.Ç Kocaeli Seka Devlet Hastanesine, H.Ç Ankara GATA’ya sevk edilmiştir.

Olayla ilgili olarak Üç adet bilgi sahibi ve olay yerini gören kamera kayıtları mevcuttur.

Müşteki-Şüpheli 1978 doğumlu M.H ve 1982 doğumlu M.H’nin tedavileri Çankırı Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahi bölümünde devam etmektedir.

Olay ile ilgili tahkikat devam etmektedir.

Olayın Özeti:

Yenimahalle Defne Sokak’ta 18 Nisan 2015 Cumartesi günü Murat ve Mustafa Harharcı kardeşler ile Halil ve Hasan Çiğdem kardeşler karşılıklı münakaşaya girerek karakolluk oldular. Her iki tarafı dinleyen polis tarafları barıştırarak evlerine gönderdi.

19 Nisan 2015 Pazar günü saat 16:20 sıralarında Yenimahalle Defne Sokakta yaşanan komşu kavgasında aynı apartmanda yaşayan ailelerin dünkü kavgasında pompalı tüfek ve kesici aletler ile karşılıklı saldırı sonrası, 1’i ağır 4 kişi yaralanmış, pompalı tüfekle vurularak ağır şekilde yaralanan 1989 doğumlu evli ve 2 çocuk babası Hasan Çiğdem Ankara’da tedavi altına alındığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Olay sonrası Murat ve Mustafa Harharcı’nın polise verdikleri ifadede Hasan Çiğdem’i kendisinin bıçakladığı yönünde beyanda bulundukları öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN