• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Orta Dernekler Federasyonundan

5 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
624 defa okundu.
Orta Dernekler Federasyonundan

Çankırı Orta Dernekler Federasyonu, geleneksel hale getirdiği “Şehitlerimiz ve Geçmişlerimiz için Kur’an Ziyafeti ve İlahi Konseri” programının 5.sini  1 Nisan Cumartesi günü Ankara-Keçiören- Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Yoğun ilgi nedeniyle salonun almadığı program binlerce Çankırılıyı ve Ankaralı Kur’an dostlarını bir araya getirdi.

Program Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisiyle başladı. Ardından  Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Dünya Birincisi Hafız Ali Tel ve Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi Hafız Yunus Koçan Kur’an tilavetleriyle büyük beğeni topladı. Programda ayrıca tasavvuf musıkisi sanatçıları  Mahmut Şevket Bayram ve Mustafa Özcan Güneşdoğdu ilahileriyle sahne aldı.

Programa katılamayanlar için ise federasyonun sosyal medya sayfasından program canlı olarak yayınlandı.

Programla ilgili görüşlerini ifade eden Orta Dernekler Federasyonu Başkanı Şaban CAN : “Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz bu güzel programa katılan ve salonu hıncahınç dolduran tüm Kur’an dostlarına teşekkür ediyorum. Salon yetkilileri bu salonda en yoğun katılımlı etkinliğin gerçekleştirildiğini belirttiler, kıvanç duyduk. Bizler de anlıyoruz ki gelecek yıllardaki etkinliklerimizi daha büyük olan spor salonlarında hatta stadyumlarda yapmamız gerekecek. Programımızı onurlandıran tüm misafirlerimize ve katkı sağlayan değerli sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Etkinliklerimiz devam edecek, gelecek hafta futbol turnuvamız başlıyor. Futbol tutnuvası yanısıra bowling, masa tenisi, satranç turnuvalarımız, bilgi yarışmalarımız olacak. 14 Nisan’da yine aynı salonda (Neşet Ertaş Kültür Merkezi-Keçiören) Kalfat Gençlik Derneğimizin kıymetli yarenleriyle birlikte hazırladığımız Yaren Gecemizle hemşehrilerimizle yeniden birlikte olacağız. Yine önümüzdeki ay inşallah Keçiören Belediyemizle birlikte Çanakkale Gezisi tertip edeceğiz. Hemşehrilerimiz için çalışmaya her daim devam edeceğiz. “dedi. 

Etkinlik sponsorlarına hediye takdiminin ardından program son buldu.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN