28° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Ramazan Ayının ilk haftası Serin ve yağışlı geçecek

HABERLER - 29 Mayıs 2017 16:48 A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı hava tahmin raporun’da yurdun büyük bir kısmının Ramazan Ayının ilk haftası serin ve yağışlı geçeceğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Serin ve yağışlı sistemin etkisinde olan yurdumuzda; hafta sonunda da yurdun büyük bölümünde görülecek olan yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının tekrar azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.
 Serin ve yağışlı havanın Ramazan ayının ilk haftası boyunca yurdun büyük bir bölümünde etkili olacağı. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.
 Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta sonu yurdumuzda etkisini kaybedeceği. Yağışların kesileceği ve hava sıcaklığının artacağı; önce mevsim normalleri civarına, ardından yükselmeye devam ederek Ramazan ayının 2. Haftası ortalarında mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.
 Uzun vadeli tahminlere göre; Mevsim normalleri üzerine çıkan hava sıcaklıklarının Ramazan ayının 2. Yarısında da yurdumuz genelinde etkili olmaya devam edeceği öngörülüyor.” denildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 694 kez okundu.
HABERLER - 16:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.