21° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Rektör Ayrancı Erasmus Uluslararası Hareketlilik Projesi katılımcıları ile bir araya geldi

HABERLER - 1 Mayıs 2017 00:17 A A

Çankırı Karatekin Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Azerbaycan- Nahcivan Devlet Üniversitesi, Tacikistan- Lomonosow Moscow Devlet Üniversitesi ve Sudan- Alzaiem Alazhari Ünivesitesinden, Erasmus KA107 Uluslararası Hareketlilik Projesi kapsamında, Çankırı Karatekin Üniversitesine gelen katılımcılarla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhane Binasında düzenlenen yemekte, proje kapsamında Çankırı’ya gelen katılımcılarla kısa bir toplantı gerçekleştiren Rektör Ayrancı, kendilerini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini dile getirerek konuşmasına başladı.

Ayrancı, Erasmus Projesine üniversite olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek bu tarz projelerin, dünya üniversiteleriyle üniversitemizin ikili ilişkilerini geliştirmesi hususunda önemli rol oynayacağının altını çizdi.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı, bu tarz projelerde ve ikili anlaşmalarda üniversite olarak yer alma konusunda temennilerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Erasmus KA107 Uluslararası Hareketlilik Projesi kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesine gelmekten ve kendilerine gösterilen misafirperverlikten duydukları memnuniyeti ifade eden katılımcılar, “Çankırı çok güzel bir şehir. Çankırı Karatekin Üniversitesi de teknik, fiziki ve akademik imkanları ile çok iyi bir üniversite bu hareketlilik sonunda ülkemize daha donanımlı bir biçimde döneceğimize inanıyoruz” dediler.

Programın sonunda katılımcılar, Çankırı Karatekin Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya kendi yöresel kültürlerinin izlerini taşıyan hediyelerini takdim ettiler.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 844 kez okundu.
HABERLER - 00:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.