• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Rektör Ayrancı Erasmus Uluslararası Hareketlilik Projesi katılımcıları ile bir araya geldi

1 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
691 defa okundu.
Rektör Ayrancı Erasmus  Uluslararası Hareketlilik Projesi katılımcıları ile bir araya geldi

Çankırı Karatekin Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Azerbaycan- Nahcivan Devlet Üniversitesi, Tacikistan- Lomonosow Moscow Devlet Üniversitesi ve Sudan- Alzaiem Alazhari Ünivesitesinden, Erasmus KA107 Uluslararası Hareketlilik Projesi kapsamında, Çankırı Karatekin Üniversitesine gelen katılımcılarla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhane Binasında düzenlenen yemekte, proje kapsamında Çankırı’ya gelen katılımcılarla kısa bir toplantı gerçekleştiren Rektör Ayrancı, kendilerini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini dile getirerek konuşmasına başladı.

Ayrancı, Erasmus Projesine üniversite olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek bu tarz projelerin, dünya üniversiteleriyle üniversitemizin ikili ilişkilerini geliştirmesi hususunda önemli rol oynayacağının altını çizdi.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı, bu tarz projelerde ve ikili anlaşmalarda üniversite olarak yer alma konusunda temennilerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Erasmus KA107 Uluslararası Hareketlilik Projesi kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesine gelmekten ve kendilerine gösterilen misafirperverlikten duydukları memnuniyeti ifade eden katılımcılar, “Çankırı çok güzel bir şehir. Çankırı Karatekin Üniversitesi de teknik, fiziki ve akademik imkanları ile çok iyi bir üniversite bu hareketlilik sonunda ülkemize daha donanımlı bir biçimde döneceğimize inanıyoruz” dediler.

Programın sonunda katılımcılar, Çankırı Karatekin Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya kendi yöresel kültürlerinin izlerini taşıyan hediyelerini takdim ettiler.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN