• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Sudan Heyeti Rektör Aydınlı’yı ziyaret etti

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
683 defa okundu.
Sudan Heyeti Rektör Aydınlı’yı ziyaret etti

Sudan Alzaiem Alazhari Üniversitesi ile Kastamonu Üniversitesi arasında imzalanacak işbirliği protokolu için ülkemizde bulunan Sudan Heyeti, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Sudan Alzaiem Alazhari Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulgaffar Muhammed Ali, Prof. Dr. Ebubekir Hasan Paşa, Alzaiem Alazhari Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sudan Arşivleri Genel Müdürü Prof. Dr, Ali Salih Karrar ile Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan yer aldı.

 

Ziyarette, Sudandaki ders kitaplarında, Türkiye ve Osmanlı Devleti hakkındaki yanlış bilgi ve algıların düzeltilmesi yönünde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.  Çankırı Karatekin Üniversitesinin Sudan’da ki üniversitelerle ilişkilerinin daha geniş bir perspektifte ele alınacağına ilişkin görüşler de dile getirildi.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Sudanlı heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederken ziyaret, Alzaiem Alazhari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Abdulgaffar Muhammed Ali’nin Rektörlük özel defterine duygu ve düşüncelerini yazması ve hediye takdimi ile son buldu.

 

Makam ziyaretinin ardından şehir turuna çıkan heyet, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası Dil Öğrenme Merkezi ile Taşmescit, Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi, Sultan Süleyman Cami, Çivitçioğlu ile Buğdaypazarı Medreselerinde incelemelerde bulundu.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN