• Dolar Alış / Satış: 5.763 / 5.773
  • Euro Alış / Satış: 6.548 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Sudanlı misafirler Arıcılığı inceledi

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
672 defa okundu.
Sudanlı misafirler Arıcılığı inceledi

Arı Yetiştiricileri Birliği Sudan Orta Darfur Eyaleti Tarım Genel Müdürü Tarık Albahi  ve beraberindeki heyeti Tüney köyünde ağırlayarak arıcılık hakkında bilgi verdi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır ve Müdür yardımcılarının da bulunduğu ziyarette, Çankırı Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Tamer arıcılık hakkında bilgi verdi.

Bal polen ikramı ile başlayan ziyarette Çankırı Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Tamer açıklamalarda bulunarak “Sudan’dan gelen misafirlerimize arıcılık konusunda birebir eğitim verdik, fikir alışverişinde bulunduk. Çok mutlu ve hoşnut oldular. Bizlerde ev sahipliği yapmaktan onur duyduk” dedi.

Tamer, 2016 yılında bal sezonun verimli geçeceğini ifade ederek “2015 yılı biz arıcılar açısından iyi bir sezon geçmemişti. Şükür bu senenin iyi geçeceği inancındayız. 2016 yılında Arıcılar hem masraflarını çıkarıp hem de gelir sağlayabilecekler.” dedi.

Çankırı’da arıcılığın bal verimi olarak en iyi üretim yerinin Tüney bölgesi olduğunu da ifade eden Tamer “Bal için verimsiz sezonlarda bile 1 koloniden 10 kg verim alınabildiğini” ifade etti.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN