• Dolar Alış / Satış: 5.86 / 5.87
  • Euro Alış / Satış: 6.571 / 6.582
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Trafik dedektifleri sergisi açıldı

13 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
599 defa okundu.
Trafik dedektifleri sergisi açıldı

Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında İstiklal Anaokulunda “Trafik dedektifleri Sergisi” açıldı.

Okul binasından gerçekleştirilen açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Belediye Başkan Vekili Mustafa Potukoğlu, Trafik Şube Müdürü Ayhan Saraç, Asayiş Şube Müdürü Göksel Aydın, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı yaptığı açılış konuşmasında “Çocuklarımıza hem hayata dair eğitimleri vermek hem de akademik eğitimleri vermek önceliklerimiz arasındadır.

Çocuklarımızın kendi hayatlarını yaşarken değerleriyle müşterek yaşadığı bilincini oluşturmak, başkalarına yük olmadan insanlığa faydalı birey olabilmek, her türlü kural, kaide bunları öğrenmeleri ve geleceğe dönük olarak pratik haline getirmeleri tabi ki bizim hedeflerimiz arasında.

Trafik ülkemizde en önemli sorunlardan birisidir, bu trafik sorunlarının çözümü noktasında hem trafik müdürlüğümüz, hem emniyet müdürlüğümüz, hem milli eğitim müdürlüğümüz çok yoğun çalışmalarla devam ediyor. Çocuklarımızla farkındalık oluşturma süreçlerimiz birlikte yürüttüğümüz projeler referans olmaktadır.” dedi.

İstiklal Anaokulu Müdürü Aliye Büyükkıroğlu Şensoy ise programın açılışında yaptığı konuşmada “Trafik dedektifleri projemizde ‘Trafiği seviyorum, erkenden öğreniyorum’ sloganıyla yola çıkılarak, çocukların eğitimleri sonrasında her gün trafiğin içinde olan anne, baba ve aile bireylerinin, trafik kazalarıyla ilgili farkındalıklarının yükseltilmesi, yarının bireylerini şimdiden yetiştirmek, onların yetiştireceği nesillere alt yapı oluşturmak ve trafik kurallarını sadece araç sürücüleri için değil herkes için var olduğu bilincinin yerleştirilmesi amaçlanmıştır.

Bu amaç doğrultusunda okul içinde çocuklara trafik kurallarını; oyunlarla, dramatizasyonlarla, üç boyutlu proje çalışmalarıyla ve aile katılım etkinlikleriyle farkındalık oluşturulması hedeflenmiştir.” dedi.

Konuşmalar sonrasında açılış gerçekleştirildi.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN