Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Trambolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası İlimizde Düzenlendi

Trambolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü ilimizde gerçekleştirildi. Çankırı Karatekin Üniversitesi Ballıca Kampüsü Spor Salonunda düzenlenen şampiyona Vali Vahdettin Özcan, Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Cimnastik Federasyon Başkanı Suat Çelen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Şimşek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ve vatandaşlar […]
Çankırı Gündemi - 19 Ağustos 2014 21:05 A A

Trambolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü ilimizde gerçekleştirildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Ballıca Kampüsü Spor Salonunda düzenlenen şampiyona Vali Vahdettin Özcan, Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Cimnastik Federasyon Başkanı Suat Çelen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Şimşek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ve vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Vali Vahdettin Özcan, toplam 60 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada tüm sporculara başarılar diledi.

Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası ön hazırlıkları Çankırı’da yapıldı.

Trampolin Cimnastik Teknik Kurul Başkanı Dilaver Abdiloğlu, yaptığı açıklamada, 16 Ağustos 2014 günü başlayan şampiyona için hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Şampiyonaya katılacak kafilelerin Çankırı’ya geldiğini anlatan Abdiloğlu, “Sporcularımız maçların yapılacağı Karatekin Üniversitesi Ballıca Kampüsü Spor Salonu’nu tanıdılar. Burada ilk antrenmanlarını yaptılar” dedi.

Abdiloğlu, Türkiye şampiyonalarının önemli olduğunu vurgulayarak, “Türkiye Şampiyonasında yarışacak olan sporcularımız ileride milli takımlarda ülkemizi temsil edecekler. Bu anlamda bu şampiyonalar çok önemli” ifadesini kullandı.

Federasyon Başkanı Suat Çelen, yaptığı açıklamada, büyük bir organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Trampolinin, olimpik bir branş olduğunu vurgulayan Çelen, “Dünyada ve Avrupa’da madalya almış Gürcü hocamız, sporcularımızı çalıştırıyor. Şehirlerimizi dolaşarak belli bir seviyeye gelmiş sporcularımız izleniyor. Trampolini Türkiye’de yaygın bir spor haline getirmek istiyoruz. Çankırı’da ilk kez bir Türkiye şampiyonası yapıyoruz. Bu, illeri çeşitlendirmemiz bakımından çok önemli” diye konuştu.

Hedeflerine değinen Çelen, Çankırı’daki şampiyonadan, 2016 ve 2020’de yapılacak Olimpiyat Oyunlarında yarışacak sporcular çıkacağına inandığını sözlerine ekledi.

Türkiye Cimnastik Federasyonunca Çankırı’da düzenlenen “Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası” tamamlandı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Ballıca Yerleşkesi Spor Salonu’ndaki şampiyonada, 8 ilden yaklaşık 60 sporcu mücadele etti.

Küçük erkekler kategorisinde Elmas Ertuğ, küçük kızlarda Sıla Musluk, yıldız erkeklerde Afer Mert Gürer, yıldız kızlarda Begüm Sultan Demirhan, genç kızlarda Elif Kurudere, genç erkeklerde Arda Aksoy, büyük erkeklerde ise Gürkan Mutlu, birincilikleri elde etti.

Dereceye girenlere ödülleri, müsabakaların ardından düzenlenen törende verildi.

Şampiyonayı, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gürhan Yıldız, Trampolin Cimnastik Teknik Kurul Başkanı Dilaver Abdiloğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Yıldırım ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Emin Karaman ve sporseverler izledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1171 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.