27° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Vali Mesut Köse koltuğunu öğrencilere devretti

HABERLER - 22 Nisan 2017 14:42 A A

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Vali Mesut Köse, makamını temsili olarak Karatekin Ortaokulu öğrencilerine devretti.

 

Vali Mesut Köse, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle her yıl yaptığımız bir uygulama olarak Türkiye genelinde belli yöneticilik görevlerini geleceğin  büyükleri olan,  geleceğin müdürleri, yöneticileri, kaymakamları , valilileri olacak çocuklara görevimizi veriyoruz. Onların bu görevlere alışmaları, cesaret etmeleri, heves etmeleri ve çalışmaları için makamlara oturuyorlar.” dedi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine vurgu yapan Vali Köse, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ilan etmiş olduğu bir bayram. Çok önem verdiği 2 tema üzerine kurulu. Birisi tüm dünya devletleri için mühim olan  ulusal egemenlik diğeri de geleceğin büyükleri olan çocuklar. Yüce Atatürk’ün önem verdiği 2 tema ki ikisini birleştirmiş.” şeklinde konuştu.

 

Çankırı Karatekin Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Doğukan Bilgin temsili olarak Valilik makamına geçti.

 

Karatekin Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Doğukan Bilgin, Valilik makamının gurur verici bir yer olduğunu dile getirerek, “Bu makamda olmak benim için çok gurur verici bir duygu. Aynı zamanda çok sorumluluk gerektiren bir duygu. Çok heyecanlıyım.  Herkesin 23 Nisanı’nı kutluyorum. Ulu Önder Atatürk’ün bizlere vermiş olduğu en güzel hediye çocuk bayramıdır.  Tüm çocukların savaştan uzak barışa yakın nice 23 Nisanlar geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Bilgin, daha sonra Çankırı’da oyun parklarının sayısının artırılması için Belediye Başkanına, okul çevresinde güvenliğin artırılması için de İl Emniyet Müdürüne gerekli talimatları verdi.

 

Daha sonra Karatekin Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Eylül Senay Songür  ve 8. Sınıf öğrencisi Rümeysa Gül temsili olarak Valilik makamına oturdu.

 

Vali Köse’nin, öğrencilere çeşitli hediyeler vermesiyle program sona erdi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 842 kez okundu.
HABERLER - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.