• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Vali Mesut Köse koltuğunu öğrencilere devretti

22 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
686 defa okundu.
Vali Mesut Köse koltuğunu öğrencilere devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Vali Mesut Köse, makamını temsili olarak Karatekin Ortaokulu öğrencilerine devretti.

 

Vali Mesut Köse, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle her yıl yaptığımız bir uygulama olarak Türkiye genelinde belli yöneticilik görevlerini geleceğin  büyükleri olan,  geleceğin müdürleri, yöneticileri, kaymakamları , valilileri olacak çocuklara görevimizi veriyoruz. Onların bu görevlere alışmaları, cesaret etmeleri, heves etmeleri ve çalışmaları için makamlara oturuyorlar.” dedi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine vurgu yapan Vali Köse, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ilan etmiş olduğu bir bayram. Çok önem verdiği 2 tema üzerine kurulu. Birisi tüm dünya devletleri için mühim olan  ulusal egemenlik diğeri de geleceğin büyükleri olan çocuklar. Yüce Atatürk’ün önem verdiği 2 tema ki ikisini birleştirmiş.” şeklinde konuştu.

 

Çankırı Karatekin Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Doğukan Bilgin temsili olarak Valilik makamına geçti.

 

Karatekin Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Doğukan Bilgin, Valilik makamının gurur verici bir yer olduğunu dile getirerek, “Bu makamda olmak benim için çok gurur verici bir duygu. Aynı zamanda çok sorumluluk gerektiren bir duygu. Çok heyecanlıyım.  Herkesin 23 Nisanı’nı kutluyorum. Ulu Önder Atatürk’ün bizlere vermiş olduğu en güzel hediye çocuk bayramıdır.  Tüm çocukların savaştan uzak barışa yakın nice 23 Nisanlar geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Bilgin, daha sonra Çankırı’da oyun parklarının sayısının artırılması için Belediye Başkanına, okul çevresinde güvenliğin artırılması için de İl Emniyet Müdürüne gerekli talimatları verdi.

 

Daha sonra Karatekin Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Eylül Senay Songür  ve 8. Sınıf öğrencisi Rümeysa Gül temsili olarak Valilik makamına oturdu.

 

Vali Köse’nin, öğrencilere çeşitli hediyeler vermesiyle program sona erdi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN